Jak dbać o las w słoiku. Twój mały las w słoiku

Jak dbać o las w słoiku. Twój mały las w słoiku

W ostatnich latach bardzo popularnym sposobem na uprawę roślin jest las w słoiku lub miniaturowy ogród w szkle. Nic dziwnego, że wygląda świetnie w każdym domu. Mini las można mieć również w swoim pokoju. Jest on samowystarczalny, stanowi miniaturowy ekosystem. Często zastanawiamy się jak podlewać las ze słoika. Dziś pokażę Wam jak podlewać ogród w pojemniku.

Choć pielęgnacja lasu w starym słoiku jest łatwa, to jednak bardzo różni się od pielęgnacji roślin w zwykłych doniczkach. Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i niektórzy potrafią wykończyć rośliny w doniczce po kilku tygodniach. Rośliny powinny radzić sobie same, ale czasem potrzebują trochę pomocy.

Jak mogę zrobić las w słoiku?

Możesz kupić gotowy szklany ogród lub zrobić własny. Jest to łatwe do zrobienia. Potrzebujesz tylko dobrych chęci i odpowiednich materiałów, aby go wykonać.

  • Rośliny
  • Szklane naczynie
  • Ekspandowana glina, ziemia i żwir
  • Mech
  • Ozdoby (szyszki i kora, kamienie, korzenie, korzenie, patyki, itp.)
  • Węgiel aktywowany
  • Narzędzia (pincety i szczypce, nożyczki, itp.)

Jak podlewać las za pomocą słoika?

Po wykonaniu szklanego ogrodu, podlej go tylko raz przed zamknięciem pokrywki. Najlepiej użyć strzykawki, lub szklanki, aby nie uszkodzić ścianek naczynia. Ile wody należy wlać? To zależy od wielkości słoika i roślin znajdujących się w środku. 150 ml powinno wystarczyć. Ważne jest, aby woda była zmiękczona i utrzymywana w temperaturze pokojowej.

Teraz, woda będzie krążyć w naszym ekosystemie. Będzie parować, następnie skraplać się i wracać do ziemi. Jeśli zauważysz, że przywiera do ścianek Twojego słoika, podnieś pokrywkę i pozwól jej odparować na zewnątrz przez 15 minut. To jest idealny moment.

Warunki panujące w mieszkaniu ciągle się zmieniają. Zimą włączamy ogrzewanie, a latem las może być odsłonięty. Powoduje to konieczność dolewania wody do mieszkania lub jej odparowywania. Ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co dzieje się w środku i reagować, gdy robi się zbyt sucho lub zbyt wilgotno.

Czy trzeba podlewać las, który właśnie kupiłeś? Te szklane ogrody są już podlewane. Może być jednak konieczne dodanie lub odparowanie wody, aby dostosować się do zmieniających się warunków. Sprzedawca na pewno udzieli wszelkich wskazówek, bo to on najlepiej wie, jak jego las zachowuje się w słoiku.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że las trzymany w słoiku powinien mieć wymienianą wodę kilka razy w roku. Raz w miesiącu można sprawdzić palcem, czy podłoże jest suche czy mokre. Przesuszenie jest bardziej niebezpieczne niż zbyt duża wilgotność. Rośliny mogą zgnić i spleśnieć, a cała roślina może nie nadawać się do uratowania. Po podlaniu rośliny szybko wracają do normalnego stanu, a wysuszony mech zielenieje w ciągu kilku dni.

Sprawdź także: Jak przycinać jesienne rośliny – kiedy, jak i czym?

Jak dbać o las w słoiku?

Po pierwsze, ważne jest, aby obserwować las w pojemniku, a następnie interweniować, jeśli widzisz coś, co nie jest w porządku. Trzeba przyznać, że jest to przyjemne zadanie. To przyjemne uczucie wpatrywać się w coś tak pięknego jak ogród w słoiku. Co może nas niepokoić? Co może nas niepokoić?

Żółknące liście mogą świadczyć o słabej wilgotności gleby (zbyt mokra lub zbyt sucha). Brak światła słonecznego może powodować żółknięcie liści w zimie.

Czy trzeba nawozić las w pustym słoiku? Nawóz sprawia, że rośliny rosną szybciej, a ty nie chcesz, żeby rosły. Trzeba będzie go przesadzić. Nawozimy tylko wtedy, gdy rośliny sygnalizują nam, że mają niedobór składników odżywczych. Takimi oznakami są zazwyczaj blade liście. Nawozimy bardzo niską dawką.

Gdzie powinienem umieścić las w pojemniku?

Najlepszym miejscem do uprawy roślin jest takie, które nie jest bezpośrednio narażone na działanie czynników zewnętrznych. Pamiętajmy, że szklane naczynie działa jak soczewka i rośliny, które potrzebują dużo światła będą się przypalać. Do lasu w pojemniku używamy roślin, które preferują półmrok i rozproszone światło: paproci.

Naczynia nie należy stawiać na parapecie okna wychodzącego na południe. Najlepsze miejsce jest w jasnym, ale nie za blisko okna lub na parapecie okna wschodniego lub północnego.

Co zrobić, jeśli roślina nie mieści się w doniczce?

Jak sama nazwa wskazuje, szklana doniczka jest wykonana ze szkła, a nie z gumy i nie będzie się kurczyć w miarę wzrostu roślin. Co zrobić, jeśli rośliny wymagają przesadzenia? Możecie albo kupić większą doniczkę i przenieść rośliny do nowego domu, albo przesadzić je do doniczek. Druga opcja jest najlepsza, ponieważ rośliny będą nadal rosły, a wy będziecie musieli kupić słoik o długości kilku metrów.

Przygoda z miniaturowym ekosystemem nie musi się jednak kończyć. Możesz nawet przesadzić stary pojemnik z nowymi roślinami lub stworzyć nową kompozycję.

Previous Rynek pracy w Sosnowcu – gdzie szukać ofert pracy?
Next Czym są środki trwałe w firmie?

Może to Ci się spodoba

Sukces małopolskich policyjnych biegaczy

Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli

Co to jest falcowanie ulotek?

Falcowanie ulotek to metoda oprawy książek polegająca na składaniu papieru. Pozwala to na składanie arkuszy, np. można składać papier na pół lub wielokrotnie. Do wykonania całego procesu wykorzystuje się specjalne

“Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu “Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Wordl of Warcraft – The Secret Fish – Przewodnik po osiągnięciach i zabawkach

Ten poradnik opisuje jak zdobyć wszystkie Tajne Ryby wymagane do następujących osiągnięć: Secret Fish of Mechagon oraz Secret Fish and Where to Find Them. Ukończenie osiągnięcia Sekretna Ryba Mechagona nagradza

Rynek pracy w Sosnowcu – gdzie szukać ofert pracy?

Z danych GUS wynika, że Sosnowiec zamieszkuje niemal 200 tys. osób. To położone w województwie śląskim miasto przez lata było kojarzone głównie z przemysłem ciężkim. Dziś jednak rynek pracy jest

Najczęstsze wady zgryzu

Według statystyk piętnaście procent populacji ma zgryz bliski idealnego. W związku z tym pozostałe siedemdziesiąt pięć procent ma pewne odchylenia od ideału. Prawidłowy zgryz Zacznijmy od definicji. Wada zgryzu to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź