Internet dla firm w Sosnowcu – dlaczego warto wybrać usługę światłowodową?

Internet dla firm w Sosnowcu – dlaczego warto wybrać usługę światłowodową?

Dostęp do Internetu jest niezbędny na potrzeby każdej działalności gospodarczej. Nawet bardzo małe, jednoosobowe biznesy wykorzystują sieć do pozyskiwania i obsługi klientów, promowania swojej oferty czy bezpośredniej sprzedaży. W tym kontekście niezwykle ważne jest, aby usługa internetowa była realizowana w sposób ciągły, bez niespodziewanych przerw oraz w korzystnej cenie. Wszystkie te kryteria spełnia Internet światłowodowy. W naszym artykule podajemy konkretne argumenty przemawiające za tym, aby szukając oferty Internetu dla firm w Sosnowcu postawić właśnie na światłowód.

Niezawodność

Podstawową zaletą Internetu światłowodowego jest to, że bardzo rzadko ulega awariom. Dochodzi do tego w zasadzie tylko w wyniku fizycznego uszkodzenia instalacji, na przykład podczas prowadzenia prac budowlanych czy drogowych, a takie sytuacje mają charakter incydentalny.

W odróżnieniu od Internetu mobilnego czy nawet radiowego technologia światłowodowa jest niewrażliwa na gwałtowne zjawiska pogodowe, niskie i wysokie temperatury, a także aktualne obciążenie sieci. Nie ma zatem znaczenia, ile osób jednocześnie korzysta z Internetu – uzyskiwane prędkości pozostaną praktycznie takie same.

Świetne parametry

Jeśli prowadzisz biznes w sieci, to potrzebujesz nie tylko niezawodnego, ale także bardzo szybkiego Internetu. Pod tym względem Internet światłowodowy bije na głowę wszystkie inne technologie, włącznie z Internetem satelitarnym, co potwierdzają niezależne rankingi.

Co ważne, decydując się na usługę Internetu światłowodowego o parametrach np. 300 Mbps download o 100 Mbps upload, możesz oczekiwać, że będziesz uzyskiwać właśnie takie prędkości. W przypadku innych technologii bywa z tym naprawdę różnie, co często jest przyczyną irytacji użytkowników.

Brak limitów

Wielką zaletą Internetu światłowodowego jest to, że przedsiębiorca nie musi się w żaden sposób ograniczać w korzystaniu z sieci. Nie ma tutaj limitu transferu danych, jak w przypadku Internetu mobilnego. Pozwala to być firmie stale online, co docenią szczególnie przedsiębiorcy działający w sektorze e-commerce.

Więcej o nielimitowanym Internecie światłowodowym dla firm w Sosnowcu możesz przeczytać w artykule na stronie https://www.dg-net.pl/internet-dla-firm-bez-limitu-w-sosnowcu-co-wybrac/.

Możliwość skorzystania z Internetu symetrycznego

Internet symetryczny to rozwiązanie, które budzi bardzo duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Zyskało na popularności w okresie pandemii, kiedy to wiele firm wysłało pracowników na home office.

Pisząc w dużym skrócie: Internet symetryczny zapewnia identyczne prędkości pobierania i wysyłania danych, np. 300/300 Mbps download i upload. Skorzystają z tego przede wszystkim osoby i firmy, które wysyłają duże pliki na serwery zewnętrzne, na przykład maile z załącznikami, pracują w systemie ERP, prowadzą wideokonferencje i szkolenia online, ale też grają w gry sieciowe.

Dopasowanie parametrów usługi do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa

Internet światłowodowy od  DG-NET to elastyczna usługa, która może zostać ściśle dopasowana do potrzeb użytkownika. Jeśli za jakiś czas Twoja firma się rozwinie i zatrudnisz pracowników, to wystarczy zmodyfikować parametry usługi w taki sposób, aby zapewniała ona odpowiednie prędkości przy zwiększonym obciążeniu sieci.

Jaki Internet dla firm w Sosnowcu wybrać?

W Sosnowcu nie ma dziś większego problemu z dostępem do Internetu światłowodowego. Zdecydowana większość firm ma możliwość skorzystania z takiej usługi, realizowanej przez różnych dostawców. Wybór konkretnej oferty nie powinien być uzależniony wyłącznie od ceny świadczenia usługi.

Wybierając dostawcę Internetu dla firm w Sosnowcu zwróć uwagę przede wszystkim na renomę usługodawcy, opinie dotychczasowych klientów oraz parametry usługi w relacji do zaproponowanej ceny.

Previous Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!
Next Nowości w PIT od 1 lipca 2023: Korzystne zmiany dla rodzin i wynajmujących nieruchomości

Może to Ci się spodoba

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Finansiści oraz inżynierowie będą zatrudniani w Krakowie i we Wrocławiu

Rekruterzy obserwują zwiększoną aktywność branży finansowej. Analitycy, menedżerowie i kontrolerzy finansowi poszukiwani są zarówno na warszawskim rynku pracy, jak i we Wrocławiu czy w Krakowie. W stolicy duże zapotrzebowanie na nowych pracowników wykazują

W Małopolsce powstała nowa instalacja przetwarzania odpadów komunalnych o wartości 40 mln zł

Oddana w tym tygodniu do użytku instalacja przetwarzania odpadów komunalnych ZGOK w Balinie zredukuje o około 60 proc. poziom składowania odpadów na terenie zachodniej Małopolski. Zgodnie z decyzją środowiskową zakład może przetwarzać 58 tys. ton

Na bankowych promocjach zarobił 15 tys. Złotych

Dysponujesz sporym wolnym kapitałem i jesteś prawdziwym łowcą okazji? Skorzystaj z oferty banków, które proponują swoje produkty finansowe na atrakcyjnych warunkach. W ten sposób możesz zyskać nawet 15 tys. złotych

Kiedy nerwica może być chorobą zawodową?

Według kodeksu pracy (art. 235) choroba zawodowa występuje wtedy, gdy w wyniku oceny warunków pracy można stwierdzić, że jednoznacznie, lub z wysokim prawdopodobieństwem,  jest ona następstwem szkodliwych dla zdrowia czynników,

Praca w Małopolsce czeka – co piąta firma będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 6,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź