Czy warto wydać pieniądze na solidny kabel do ładowania smartfona?

Czy warto wydać pieniądze na solidny kabel do ładowania smartfona?

Kabel do ładowania to niezbędne akcesorium dla Twojego smartfona. Co wyróżnia kabel USB typu C? Czym są kable Lightning i MFI, zapytasz? Dlaczego warto kupić solidny przewód w oplocie? Oto pytania, na które odpowiadamy!

Na co zwracać uwagę przy zakupie kabli MFI, Lightning, USB Typu C?

Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie kabla do ładowania telefonu. Są one bardzo ważne:

Dopasowanie do ładowarki – Kabel i ładowarka powinny dostarczać taki sam prąd. Parametr ten można sprawdzić w specyfikacji każdego kabla.

Jakość wykonania – Stosowanie tanich kabli może stanowić zagrożenie ze względu na ich słabą izolację elektryczną oraz duże ryzyko przetarć i pęknięć. Najtańsze kable mogą spowodować uszkodzenie portu, a nawet całkowitą awarię urządzenia, które jest nimi ładowane.

Rodzaj złącza – smartfony i tablety z systemem Android korzystają z kabli microUSB lub USB typu C, natomiast smartfony i tablety Apple z kabli Lightning.

Transfer danych – Tanie kable do smartfonów nie posiadają funkcji przesyłania danych. Nie nadają się do przenoszenia plików ze smartfona lub tabletu na komputer.

Co odróżnia kabel USB typu C od innych kabli?

Od wielu lat można zauważyć, że telefony z systemem Android posiadają kable USB typu C (USB 3.0). Co odróżnia ten standard od standardów USB A i USB B? Interfejs USB typu C pozwala na szybszy transfer danych, a także może szybciej naładować Twoje urządzenie.

Kolejną zaletą jest symetria złącza. Kabel USB typu C może być podłączony do telefonu na dwa różne sposoby i będzie pasował do gniazda. Rozwiązanie to ma jedną wadę: starsze urządzenia, które nie obsługują standardu USB typu C, nie mogą korzystać ze standardowych kabli typu C.

Oryginalny kabel do iPhone’a kontra tani zamiennik

Wielu posiadaczy smartfonów Apple zastanawia się, czy lepiej kupić oryginalne kable do iPhonów, czy wystarczy tańszy zamiennik. Takie jest nasze stanowisko. Ważne jest, aby kabel, który wybierzesz do swojego telefonu był oryginalny i posiadał wymagane certyfikaty. Dzięki temu mamy pewność, że kabel jest bezpieczny i trwały oraz że nie spowoduje uszkodzenia smartfona podczas ładowania.

Apple lubi promować własne rozwiązania, jak twierdzi firma. Oryginalny kabel do iPhone’a jest dostarczany z odpowiednim certyfikatem. Certyfikacja ta jest sprawdzana po podłączeniu kabla. Jeśli użytkownik użyje tańszego zamiennika, nie tylko otrzyma komunikat o niekompatybilności lub braku certyfikacji, ale może również zostać zablokowany dostęp do danych na urządzeniu. Rozwiązania te mają na celu usunięcie akcesoriów o wątpliwym pochodzeniu.

Co to są kable MFI?

Co to są kable MFI? Każda firma, która produkuje kable, może ubiegać się o certyfikat wysokiej jakości Apple. Kable MFI to kable, które zostały zatwierdzone przez Apple jako Made for iPhone/iPad/iPod. Oznacza to, że można ich bezpiecznie używać z urządzeniami Apple.

Co to są kable MFI Lightning i jak działają?

Kable MFI Lightning to najlepsze kable MFI na rynku. Są to ekskluzywne kable wyprodukowane przez Apple dla urządzeń z systemem iOS. Co odróżnia kable Lightning od innych kabli USB typu C?

  • Oryginalny kabel iPhone Lightning MFI Cable jest mniejszy.
  • Producent udzielił licencji, która gwarantuje, że kabel nie spowoduje uszkodzeń.
  • Kable Lightning MFI mogą obsługiwać protokół audio bez opóźnień. Dzięki temu opóźnienie w czasie podróży sygnału audio jest zminimalizowane. Rozwiązanie to zostało stworzone z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie wysoką jakość dźwięku, szczególnie podczas nagrywania audio.

Jakie są wady kabli Lightning? Z perspektywy użytkowników smartfonów Apple jest to wolniejszy transfer danych. Producent musi też znosić ciągłe naciski ze strony Unii Europejskiej na standaryzację złącza dla urządzeń mobilnych. Gigant z Cupertino nie zamierza jednak popadać w samozadowolenie w tej kwestii.

Czy warto kupić kabel w oplocie?

Na rynku dostępne są tak zwane plecionki, czyli kable owinięte specjalną powłoką wykonaną z metalu i plastiku. Robi się to przede wszystkim w celu ochrony poszczególnych subelementów kabli. Kable w oplocie są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, a dzięki dodatkowej izolacji także przed skrajnymi temperaturami. Kolejną zaletą oplotu jest łatwość organizacji kabla. Oploty mogą występować w różnych kolorach, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli martwić się o ich kolejność. Czy warto kupić kabel w oplocie? Tak! Warto zapłacić trochę więcej, aby uzyskać kabel, który trwa dłużej.

Previous Zabiegi idealne dla skóry 30+
Next Pielęgnacja włosów kręconych

Może to Ci się spodoba

Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej

W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą  KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony towar w postaci: 395 opakowań końcówek wymiennych

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź