Powiększanie ust – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Powiększanie ust – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

To jest to, o czym myślimy, kiedy myślimy o medycynie estetycznej. Jest to zabieg, który daje najbardziej widoczne, a czasem wręcz oszałamiające efekty.

Powiększanie ust jest zabiegiem często wykonywanym w medycynie estetycznej. Polega on na wypełnieniu ust za pomocą specjalnych wypełniaczy. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie pełniejszych ust. Oto podstawowe z nich:

 • Powiększanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego
 • Aplikacja własnej tkanki tłuszczowej
 • Odpowiednio dobrany rozmiar
 • makijaż permanentny
 • botox

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych w ostatnim czasie. Stosowany jest przez kobiety w każdym wieku w celu powiększenia lub wymodelowania ust.

Sprawdź także: Botox – działanie, efekty i zastosowanie

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy posiada szeroki wachlarz właściwości, dlatego też cieszy się tak dużą popularnością. Substancja ta wykorzystywana jest w zabiegach powiększania ust w celu korekcji asymetrii oraz zwiększenia czerwieni i wielkości warg. Ponieważ nawilża i poprawia stan skóry, najlepiej stosować go w obrębie ust.

Pojawienie się oznak starzenia się ust jest wskazówką, że kwasy hialuronowe mogą być stosowane w ich leczeniu. Z wiekiem nasz organizm produkuje mniej kwasów hialuronowych, co jest oznaką zmniejszonego nawilżenia skóry. To nic innego jak opadające kąciki, zmarszczki i zanik czerwieni wargowej.

Umiejętnie przeprowadzony zabieg może sprawić, że usta będą wyglądały na pełniejsze, bardziej nawilżone i zdrowsze.

Wady powiększania ust za pomocą kwasów hialuronowych

 • Efekty zabiegu są zazwyczaj krótkotrwałe i utrzymują się do 6 miesięcy.
 • Zabieg musi być często powtarzany.
 • 1ml kwasów hialuronowych służy do korekty kształtu i wielkości ust. Można je również powiększyć.

Podczas powiększania łatwo jest stracić kontrolę. Wymuszone wyrównywanie asymetrii ust może doprowadzić do przerażającego efektu końcowego. Nie zapominajmy o zasadzie “mniej znaczy więcej”: na zabiegi wybieraj tylko renomowane kliniki. Skutki uboczne to obrzęk, rumień i krwiak.

Nie zaleca się przesadzania. Zbyt częste ćwiczenia mogą prowadzić do obwisłych ust lub rozciągniętej skóry (przerost śluzówki, zwłóknienia).

 • Zalety powiększania ust za pomocą kwasów hialuronowych
 • Pewność stosowania
 • Widoczny jest natychmiastowy efekt
 • Skutki uboczne mogą szybko ustąpić i nie wymagają leczenia (zabieg wykonywany jest w klinice).
 • Okres rekonwalescencji jest krótki. Zazwyczaj bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnych zajęć.
 • Każdy zabieg ma dłużej utrzymujący się efekt, więc można go wykonywać rzadziej.

Cena powiększania ust kwasem hialuronowym

Jeden zabieg powiększania ust kosztuje od 700-1300zł za 1ml żelu z kwasem hialuronowym. Jeśli ktoś oferuje go taniej, niech zapali się czerwone światło! Resztę można zachować na następną wizytę, jeśli podczas zabiegu zużyjemy mniej.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Przygotowanie do zabiegu: Na trzy dni przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwbólowych i aspiryny. Unikamy sauny, długotrwałego przebywania na słońcu oraz nadmiernego wysiłku fizycznego w dniu zabiegu. Lekarz zada Ci pytania dotyczące historii choroby, alergii i innych istotnych informacji. Ważne jest, aby jasno określić szczegóły i ustalić oczekiwania co do wielkości i kształtu wypełnień. Zabieg trwa mniej niż 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj stosuje się specjalny krem lub maść do znieczulania warg i okolic. Na życzenie pacjenta lekarze mogą również zastosować znieczulenie stomatologiczne. Zabieg powiększania ust polega na wstrzykiwaniu kwasów hialuronowych do skóry właściwej. Do tego celu można wykorzystać igłę oraz ampułko-strzykawkę. Aby skuteczniej i efektywniej rozprowadzić preparat, ważne jest, aby po aplikacji wykonać masaż ust.

Zaraz po zakończeniu zabiegu można powrócić do normalnego życia. Przez kilka godzin należy jednak unikać nadmiernej mimiki twarzy i rozciągania ust. Przez 3 dni należy unikać sauny, słońca i innych źródeł ciepła. Nie zaleca się ćwiczeń fizycznych (brak siłowni). Jest to również czas, w którym nie zaleca się wizyt u stomatologa. Zalecana jest wizyta u specjalisty po 4 tygodniach.

Powiększanie ust – przeciwwskazania

 • Alergia na kwasy hialuronowe
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Opryszczka
 • Zmiany zapalne skóry wokół ust
 • Leczenie antybiotykami
 • Choroby układu odpornościowego
 • Immunoterapia
Previous Rodzaje śrubokrętów: Czy naprawdę potrzebujemy ich wszystkich?
Next Leczenie alkoholizmu - czy da się skutecznie walczyć z alkoholizmem?

Może to Ci się spodoba

Jak mogę się odwołać od decyzji ubezpieczyciela?

Kierowcy, którzy ulegli wypadkowi na drodze, który nie był spowodowany z ich winy, mogą ubiegać się o odszkodowanie z OC osób odpowiedzialnych. Poszkodowany może odwołać się od decyzji ubezpieczyciela, jeśli

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Jakie są różne rodzaje filtrów?

Ze względu na wysoki poziom zanieczyszczenia wody, jesteśmy zmuszeni do uzdatniania naszej wody do picia, użytku domowego i przemysłowego. Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń filtrujących wodę. Począwszy od

Wordl of Warcraft – The Secret Fish – Przewodnik po osiągnięciach i zabawkach

Ten poradnik opisuje jak zdobyć wszystkie Tajne Ryby wymagane do następujących osiągnięć: Secret Fish of Mechagon oraz Secret Fish and Where to Find Them. Ukończenie osiągnięcia Sekretna Ryba Mechagona nagradza

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź