Leczenie alkoholizmu – czy da się skutecznie walczyć z alkoholizmem?

Leczenie alkoholizmu – czy da się skutecznie walczyć z alkoholizmem?

Chociaż leczenie alkoholizmu może być skomplikowane, wielu naszym pacjentom udało się pokonać nałóg i zachować trzeźwość przez wiele lat. Pierwszy etap leczenia polega na eliminacji substancji toksycznych z organizmu oraz leczeniu objawów takich jak zespół abstynencyjny. Kolejnym etapem jest psychoterapia alkoholowa. Może być ona prowadzona indywidualnie lub grupowo. Terapia prowadzona jest przez terapeutów uzależnień, którzy mają doświadczenie i pracują w małych grupach. Pacjenci są szkoleni jak żyć na trzeźwo i jak radzić sobie w określonych sytuacjach.

Leczenie alkoholizmu

Najlepszą metodą leczenia uzależnienia od alkoholu jest psychoterapia, często połączona z leczeniem farmakologicznym. Głównym celem leczenia alkoholizmu jest poprawa zdrowia psychicznego, fizycznego i duchowego osoby uzależnionej, jak również utrzymanie jej w abstynencji. Ośrodek oferuje psychoterapię, która pomaga osobom cierpiącym na alkoholizm lepiej zrozumieć chorobę i znaleźć motywację do podjęcia leczenia.

Nasz ośrodek oferuje długoterminowe leczenie alkoholizmu. Zaczyna się ono od zaakceptowania faktu, że ma się problem. Aby pokonać uzależnienie, potrzebna jest cierpliwość, determinacja i silna wola sukcesu. Po odtruciu alkoholowym osoba uzależniona od alkoholu uczy się, jak radzić sobie z głodem alkoholowym i lękiem, a także jak radzić sobie z codziennymi problemami.

Leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku – dowiedz się więcej na https://alkoholizmkety.pl/

Czy jest możliwe, aby ktoś skutecznie pokonał alkoholizm?

Alkoholik to osoba, która pije do końca życia. Leczenie alkoholizmu polega na zaprzestaniu spożywania alkoholu i utrzymaniu abstynencji. Utrata kontroli w tym zakresie może doprowadzić do powrotu uzależnienia. Oferujemy weekendowe sesje terapeutyczne dla osób, które ukończyły leczenie alkoholowe pod okiem profesjonalistów. Sesje te mają na celu zapobieganie nawrotom choroby oraz pomoc w przypadku pojawienia się trudności.

Tworzymy indywidualny program leczenia, który jest dostosowany do potrzeb każdej osoby. Terapie grupowe prowadzone są w małych grupach. Dostarczają one uczestnikom istotnej wiedzy i lepszego zrozumienia swojej choroby i siebie. Przygotowuje do trzeźwego stylu życia i pomaga w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Rozmowy stosowane są podczas spotkań indywidualnych. Dzięki temu osoba uzależniona może porozmawiać z terapeutą o swoich problemach i pomaga mu dostrzec oznaki i objawy alkoholizmu.

Jaka jest skuteczność leczenia?

W przełamaniu uzależnienia od alkoholu mogą pomóc specjalnie opracowane programy leczenia stworzone przez terapeutów. Zawierają one wiele elementów, w tym między innymi:

  • Motywacja do zaprzestania picia
  • Zdobycie wiedzy na temat alkoholizmu i jego wpływu na osoby uzależnione i ich rodziny.
  • Poznanie emocjonalnej sfery życia człowieka.
  • Dzięki tej perspektywie dowiesz się, jak radzić sobie z głodem alkoholowym i jak kontrolować swoje życie.
  • Żyć w trzeźwości i radzić sobie z codziennymi problemami

Jak radzić sobie z lękami

Po opuszczeniu ośrodka należy wyznaczyć kierunek rozwoju i zmian we własnym życiu.

Psychoterapia, zwana również detoksykacją, jest serią etapów, które są dobrze zorganizowane. Najważniejszą częścią leczenia jest detoks alkoholowy. Jest to proces, który usuwa cały alkohol z organizmu pacjenta. Obejmuje on również opiekę nad pacjentem, gdy zaczynają się objawy abstynencyjne. Są one bardzo niebezpieczne dla zdrowia pacjenta i mogą powodować duży dyskomfort psychofizyczny.

Pomoc dostępna 24 godziny na dobę, także po opuszczeniu ośrodka

Psychoterapeuta pomaga pacjentowi dostrzec wpływ alkoholu na jego organizm i daje mu narzędzia do walki z nim także po zakończeniu terapii. Bardzo pomocne mogą być sesje zapobiegania nawrotom. Trwają one kilka dni i mogą być bardzo skuteczne, ponieważ pozwalają zidentyfikować codzienne zagrożenia, które mogą spowodować przerwanie abstynencji.

Pacjenci mogą liczyć na nasze niezawodne wsparcie jeszcze długo po opuszczeniu ośrodka. Służymy pomocą i radą w najtrudniejszych chwilach, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Terapeuci przypomną i zachęcą do bycia dumnym z tego, co udało się osiągnąć i pomogą uświadomić sobie, że nie warto tracić czasu na jedną złudną przyjemność. Zachęcamy do skontaktowania się z nami. Zapewniamy, że nie będziesz sam, gdy nabierzesz sił, by zrobić ten trudny krok.

Previous Powiększanie ust - co warto wiedzieć o tym zabiegu?
Next Chleb - jeść, czy nie jeść? Wolisz ciemne czy jasne pieczywo?

Może to Ci się spodoba

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Miasta rozlewają się na przedmieścia. To powoduje coraz większe korki

Ponad połowa mieszkańców miast uważa, że samochód to najwygodniejszy środek transportu. Jednocześnie większość z nich korki i brak miejsc parkingowych uważa za największą zmorę komunikacyjną w mieście. Mimo że transport publiczny staje się

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej.  Turniej rozgrywany jest od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź