Remont łazienki: 7 wskazówek, które pomogą Ci stworzyć oszałamiające wnętrze

Remont łazienki: 7 wskazówek, które pomogą Ci stworzyć oszałamiające wnętrze

Remont łazienki to duże przedsięwzięcie. Ważne jest, aby nie tylko odświeżyć i zmodernizować pomieszczenie, ale także zmaksymalizować jego potencjał, aby uczynić go bardziej komfortowym i atrakcyjnym.

1. Wystrój szyty na miarę

Weź pod uwagę najnowsze trendy w projektowaniu łazienek, a także rozwiązania i kolory, które są dostępne w czasopismach i katalogach. To świetny sposób na zaprojektowanie funkcjonalnej i nowoczesnej łazienki. Pamiętajmy jednak o głównej zasadzie: sami urządzamy swoją łazienkę. Powinna nam się ona najpierw podobać i dobrze się w niej czuć. Tylko wtedy będziemy zadowoleni z efektów remontu.

Zanim podejmiemy decyzje o zakupie wyposażenia, materiałów i kolorów, zadajmy sobie kilka pytań: Jakie są potrzeby i przyzwyczajenia naszych domowników? Czy wolą wannę czy kabinę? Czy będą korzystać z modnych umywalek nablatowych? A może do przechowywania kosmetyków będą używać otwartych półek, czy lepiej trzymać je w szafkach? Choć modne drewno jest bardzo atrakcyjne, wymaga konserwacji. Jeśli szukamy praktycznej aranżacji łazienki, możemy zdecydować się na klasyczne płytki.

2. Płytki, które dobrze pasują

Płytki ceramiczne mają duże powierzchnie na podłodze i ścianach. Kolor, wzór i faktura płytek ceramicznych może wpłynąć na ogólną atmosferę i styl pomieszczenia. Najlepiej jest używać jasnych kolorów do małych łazienek. To nie znaczy, że ściana musi być nudna lub spokojna. Możesz dodać dekory, aby ściana była bardziej atrakcyjna. Ważne jest, aby pamiętać o przemijających trendach. Wybierajmy więc wzory, które są przyjemne dla oka i nie będą nudne za kilka lat. Kontrast to dobry pomysł w przypadku dużych łazienek. Oznacza to, że obok siebie znajdują się ciemne i jasne powierzchnie. Oszałamiającą dekorację można stworzyć za pomocą mozaikowych wstawek. Jest to świetny pomysł zarówno do dużych, jak i małych łazienek.

Duże płytki (np. 60 x 60 cm) stworzą równą, spokojniejszą i bardziej widoczną powierzchnię niż mniejsze płytki (30 x 30 cm). Układ płytek może również wpłynąć na proporcje pomieszczenia. Na przykład prostokątne płytki ułożone w poprzek łazienki optycznie ją poszerzą, a te ułożone wzdłuż wydłużą.

3. Odpowiednie światło

Podczas remontu warto zmienić oświetlenie. Przy lustrze i na suficie powinny znaleźć się lampy punktowe. Należy również zamontować oświetlenie boczne, takie jak kinkiety i lampki boczne. Należy zadbać o to, aby miały one osobne włączniki. Światło może stworzyć komfortowe warunki we wnętrzu, a także wyodrębnić strefy.

4. Podział na strefy

Oddziel strefę kąpielową z wanną i/lub kabiną od części z toaletą lub umywalką. Ścianka działowa, nawet niska, która wizualnie oddzieli aneksy, to dobry pomysł do wykonania podczas remontu. Jeśli nie ma takiej możliwości, można podzielić przestrzeń płytkami ceramicznymi w różnych kolorach lub wzorach. Optycznie stworzony aneks w łazience można wykonać poprzez usunięcie fragmentu ze ściany pokrytej płytkami w innym kolorze lub wzorze.

5. Miejsce na pralkę

Pralka również może zostać ukryta dzięki remontowi. Jeśli uda się stworzyć mini-pralnię, czyli wnękę lub zabudowę, w której może stanąć pralka, będzie wystarczająco dużo miejsca na środki czystości i proszki. Pralka do zabudowy musi mieć około 10 cm przestrzeni z tyłu i 2 po bokach. Nie wolno używać przedłużaczy, jeżeli gniazdko elektryczne znajduje się zbyt daleko.

6. Prawie niewidoczna kabina

Rozwiązaniem na samej górze, obok typowych narożnych kabin prysznicowych są kabiny bezprogowe lub typu walk-in. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj. Są to otwarte kabiny prysznicowe. Płaski brodzik, lub wyprofilowana podłoga wyłożona płytkami i osłonami z tafli szkła. Takie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne, ale też kabina staje się praktycznie niewidoczna.

7. Wygodna wanna

W aranżacji łazienek panuje boom na duże, wolnostojące wanny. Jeśli przestrzeń Twojej łazienki na to pozwala, powinieneś rozważyć taki luksus. Takie wanny nadają wnętrzu bardzo elegancki wygląd. Są luksusowym dodatkiem do łazienki. Mogą być nowoczesne i minimalistyczne lub w stylu retro.

Previous Jak zaprojektować ogród?
Next Zabiegi idealne dla skóry 30+

Może to Ci się spodoba

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

Krakowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych

28 lutego i 1 marca br. policjanci Komisariatu Policji I w Krakowie  wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiej Straży Miejskiej prowadzili akcję pod kryptonimem „Rogatka”. Była ona prowadzona w rejonie Starego Miasta,

Czym są środki trwałe w firmie?

Definicja Środki trwałe Co to są środki trwałe? Są to środki trwałe, których przedsiębiorca jest właścicielem lub współwłaścicielem i których wartość jest wyższa niż 10 000 zł. Muszą być one

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź