Zmiana filtra powietrza w samochodzie

Zmiana filtra powietrza w samochodzie

Czyste powietrze musi być dostarczane do komory spalania w celu utworzenia mieszanki paliwowo-powietrznej. Warunki, w jakich eksploatowane są samochody, są dalekie od ideału. W powietrzu unosi się kurz, brud, elementy spalania, pryszcze i wiele innych zanieczyszczeń, które przedostaną się do komory spalania, zatykają układ paliwowy iw inny sposób uszkadzają silnik, jeśli nie jest czyszczony. Aby uniknąć takich problemów, stosuje się filtr powietrza. Przez niego zasysane jest powietrze, a na filtrze osadza się brud. Dlatego co jakiś czas konieczna jest zmiana filtra powietrza w samochodzie.

Wymiana filtra powietrza jest procedurą, jaką kierowca może wykonać samodzielnie. Ten materiał eksploatacyjny jest niedrogi i można go zainstalować w mniej niż 10 minut. Zmieniając filtr powietrza w odpowiednim czasie, można uniknąć wystąpienia problemów z silnikiem, których wyeliminowanie będzie znacznie droższe. Częstotliwość wymiany filtra powietrza jest wskazana w literaturze dla konkretnego modelu samochodu. Jeśli producent nie podał takiej informacji, należy przestrzegać zasady wymiany filtra powietrza jednocześnie z wymianą oleju, czyli co 10 000-15 000 kilometrów. Jednocześnie jest jeden ważny wyjątek: podczas pracy maszyny poza warunkami miejskimi, czyli na obszarach wiejskich, konieczna jest częstsza wymiana filtra powietrza, ponieważ z powodu dużej ilości kurzu na drogach gruntowych szybciej staje się bezużyteczny.

Kierowcy przyzwyczajeni do serwisowania samochodu w serwisie powinni zdawać sobie sprawę z symptomów, w których muszą samodzielnie wymienić filtr powietrza. Mały materiał eksploatacyjny może nie tylko powodować problemy z silnikiem, jeśli zaczną do niego dostawać się zanieczyszczenia, ale ogólnie wpłynie na działanie samochodu. Oto tylko niektóre objawy, które wystąpią, jeśli filtr powietrza jest brudny.

Wzrośnie zużycie paliwa przez pojazd. Ze względu na konieczność większego wysiłku na zasysanie powietrza przez brudny filtr wzrasta również zużycie paliwa. Jeśli element filtrujący jest silnie zanieczyszczony, natężenie przepływu może wzrosnąć o 2-3 litry na 100 kilometrów. Mogą pojawić się też problemy z uruchomieniem silnika. Ze względu na dodatkowy koszt wlotu powietrza spadnie moc silnika. Jeśli dalej będziesz eksploatować auto z brudnym filtrem powietrza to po kilku tysiącach kilometrów pojawią się problemy ze świecami zapłonowymi, elektroniką, z czasem zaświeci się kontrolka „Check engine”.

Pomimo niskiego kosztu elementu filtrującego kierowcy mogą chcieć zaoszczędzić pieniądze, wydłużając jego żywotność. Sam filtr powietrza składa się z plastikowej obudowy i elementu filtrującego, którym jest papier o dużych porach służący do przepuszczania powietrza. W tych porach brud zatyka się i to właśnie przeszkadza w dalszym przepływie powietrza. Nie warto nawet pytać, jak wyczyścić filtr powietrza. Faktem jest, że bez uszkodzenia elementu papierowego nie będzie można oczyścić brudu z porów. W związku z tym możliwe będzie usuwanie tylko dużych cząstek zanieczyszczeń, które utknęły między elementami filtrującymi. Nie wpłynie to zasadniczo na sytuację, a problemy związane z zanieczyszczeniem filtra powietrza nie znikną.

http://kluczeudarowe.pl/jak-zmienic-filtr-powietrza-w-samochodzie_sxzf.a

Previous Najdroższe kamienie szlachetne w pierścionkach
Next Dlaczego nie należy jechać na rezerwie?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Narzędzia do polerowania samochodu

Wygląd karoserii ma dziś ogromne znaczenie dla wielu kierowców. Aby zachować wygląd samochodu w idealnym stanie, stosuje się polerowanie lub malowanie. W obu przypadkach konieczne narzędzia do polerowania, bez którego

Motoryzacja 0 Comments

Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Łatwo jest zaniedbać wnętrze samochodu, szczególnie jeśli chodzi o utrzymanie foteli w czystości. Utrzymanie skórzanych siedzeń w doskonałym stanie może naprawdę wyróżnić twój samochód. Chociaż może to zabierać dużo pracy,

Motoryzacja 0 Comments

Jak marka pojazdu wpływa na ceny ubezpieczeń samochodowych?

1053,80 — tyle wg porównywarki Mubi wyniosła średnia stawka OC dla aut marki BMW. Kierowcy Dacii za obowiązkową ochronę płacili tylko 631 zł. To ponad 400 zł mniej! Sprawdź, jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź