Trendy w projektowaniu biur w 2020 r.

Trendy w projektowaniu biur w 2020 r.

Wraz z początkiem nowego roku, ludzie na całym świecie czują się zainspirowani do rozpoczęcia czegoś nowego w 2020 roku. Dla wielu osób może to być nowy plan fitness lub inna zmiana stylu życia. Ale skoro myślisz o wszystkich rzeczach, które możesz zrobić, aby żyć jak najlepiej w 2020 roku, dlaczego nie zastanowić się nad tym, jak możesz poprawić czas spędzany w pracy?

Ponowne przemyślenie projektu biura to świetny sposób na ożywienie pracowników w nowym roku. To świetny sposób, aby nie tylko poprawić wydajność pracy, ale również wyrazić uznanie dla całej ich ciężkiej pracy i sprawić, że poczują się bardziej zaangażowani. Nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z inspiracji tymi trendami w projektowaniu miejsc pracy:

Poprawa ochrony prywatności

Wraz ze wzrostem popularności otwartych biur, wielu pracowników szybko zaczęło odczuwać frustrację z powodu braku prywatności. Podczas gdy biura otwarte nie odchodzą, istnieje rosnąca tendencja do przywracania równowagi poprzez poprawę prywatności w miejscu pracy.

Włączenie przestrzeni o różnym stopniu prywatności może dać ludziom możliwość pracy w przestrzeniach, które pomogą im być najbardziej produktywnymi. Rozwiązania w zakresie ochrony prywatności w biurze mogą obejmować systemy maskowania dźwięków, ekrany biurkowe i przenośne. Tak wiele opcji do wyboru daje możliwość stworzenia prywatności bez utraty jakiejkolwiek elastyczności w przestrzeni.

Osobowość w miejscu pracy

Skoro spędzamy tak wiele czasu w biurze, dlaczego nie uczynić tego czasu bardziej zabawnym i przyjemnym? Idea, że biura są zimnymi, bezosobowymi przestrzeniami szybko odchodzi w przeszłość, ponieważ coraz więcej firm decyduje się dodać osobowość do projektu biura. Bardzo często oznacza to zabawne akcenty projektowe, bardziej swobodne i wygodne strefy wypoczynku inspirowane mieszkaniem oraz inne funkcjonalne funkcje biurowe, takie jak salony gier. Tego typu strefy rozrywki są skutecznym sposobem na ożywienie kultury pracy w biurze.

Powrót do natury

Wzornictwo biofilskie jest głównym trendem w projektowaniu miejsc pracy od kilku lat i nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia w 2020 roku. Wzornictwo biofilskie koncentruje się wokół idei, że ludzie mają wrodzoną potrzebę czucia się związani z naturą, a liczne badania wykazują pozytywne związki pomiędzy wzornictwem biofilskim a dobrym samopoczuciem i wydajnością pracowników, firmy każdej wielkości poszukują sposobów na wprowadzenie do biura natury. Może to dotyczyć zarówno maksymalizacji naturalnego światła, jak i włączania roślin, dekorowania kolorami występującymi w naturze lub dodawania mebli, które przypominają ludziom naturalne elementy, takie jak drewno czy kamień.

Wspieranie zróżnicowanej siły roboczej

Siła robocza staje się bardziej zróżnicowana niż kiedykolwiek wcześniej, a firmy z kolei reagują, tworząc bardziej zróżnicowane biura. Każdy ma swój własny, niepowtarzalny styl pracy i bardzo łatwo jest zmieniać swoje potrzeby wiele razy w ciągu dnia, w zależności od tego, nad czym pracuje. Aby zaspokoić szerszy zakres potrzeb pracowników, firmy projektują biura w taki sposób, aby obejmowały one różne rodzaje przestrzeni, dzięki czemu ludzie będą mogli pracować w miejscu, które im najbardziej odpowiada.

Nadanie priorytetu zrównoważonemu rozwojowi

Projektowanie biura zawsze wymaga dużo starannego przemyślenia i planowania, ale ostatnio obserwuje się rosnącą tendencję do projektowania biur w sposób minimalizujący ich wpływ na środowisko naturalne. Dla niektórych firm może to oznaczać wybór wysokiej jakości mebli, które będą trwały dłużej i nie będą wyrzucane na śmietniska. Dużym popytem cieszą się również meble wykonane z ekologicznych tkanin i innych materiałów.

http://meblefunkcjonalne.pl/

Previous Jakie są metody leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu?
Next Jak dbać o lakier samochodowy?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

O ulotkach reklamowych słów kilka

Ulotki są najbardziej popularnym, najtańszym pomysłem na reklamę. Na taką formę reklamy decydują się niemal wszyscy właściciele firm – zarówno tych, które dopiero wchodzą na rynek, jak i tych działających

Strefa Biznesu 0 Comments

Namierzanie telefonu – najlepsze aplikacje 2018

Współczesne telefony z których korzysta większość z nas to dość kosztowne urządzenia. Trudno jednak dziwić się ich cenie. W końcu nowoczesny smartfon jest już czymś znacznie więcej, niż tylko narzędziem

Strefa Biznesu 0 Comments

Bindowanie – rodzaje

Zszywanie siodełkowe, doskonała oprawa książek, oprawa grzebieniowa i najpopularniejsza oprawa druciana – która z tych opcji oprawy jest właściwa dla Twoich dokumentów, a właściwie co każda z nich oznacza? Wszystkie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź