Telefon dla seniora

Telefon dla seniora

Trudno jest nam sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez telefonu. Większość z nas korzysta dzisiaj z nowoczesnych smartfonów. W przypadku telefonu dla seniora nie wszystkie funkcje, które oferuje telefon są równie przydatne. Możliwość komunikowania się z innymi poprzez prowadzenie rozmowy telefonicznej jest najbardziej istotną funkcją dla osób starszych.

Jakiego telefonu w związku z tym należy szukać dla seniora?

Cechy, które powinien posiadać idealny telefon dla seniora Telefon, który w przypadku seniorów sprawdzi się najlepiej powinien być wyposażony w:klawiaturę z dużymi klawiszami;czytelny wyświetlacz;pojemną baterię;przycisk SOS;funkcję szybkiego wybierania;porządny głośnik. Przyda się również wbudowane radio, latarka, a dla osób, które lubią fotografować także aparat fotograficzny.

Wytrzymała konstrukcja

Kupując telefon starszej osobie warto wybrać model, który został solidnie wykonany. Bardzo dobrze sprawdzi się model, którego obudowa została wykonana z aluminium. Wytrzymałe są również model z metalową, czasem wzmocnioną włóknem węglowym, obudową. Solidnie wykonany telefon nawet przy częstych upadkach na podłogę, nie roztrzaska się w drobny mak, po upadku w dalszym ciągu będzie nadawał się do użytku.

Porządny głośnik

Starsze osoby bardzo często mają już nie najlepszy słuch. Dlatego, aby osoba starsza bez problemów słyszała osobę, z którą prowadzi rozmowę, w telefonie musi znaleźć się porządny głośnik. W telefonie dla osoby starszej przydaje się też tryb głośnomówiący, który umożliwia jednoczesne prowadzenie rozmowy i wykonywanie codziennych obowiązków; można na przykład zmywać naczynia i jednocześnie rozmawiać.

Prosty w obsłudze

Interfejs telefonu dla seniora musi być prosty. Zbyt duża liczba opcja sprawi, że starsza osoba poczuje się zagubiona i nie poradzi sobie z obsługą telefonu. Sposób działania urządzenia powinien być w miarę jak najmocniej zbliżony do działania klasycznych, tradycyjnych telefonów. Interfejs powinien być przejrzysty i intuicyjny w obsłudze. Brak zakładek czy mnóstwo paneli w niczym nie utrudni korzystania z urządzenia.

Opcja SOS

W telefonach zaprojektowanych specjalnie z myślą o seniorach, funkcja SOS pojawia się coraz częściej. Jeśli zdarzy się nieprzewidziany wypadek, osoba starsza będzie mogła skontaktować się z wybranym numerem czy numerami, które zostały zapisane w pamięci telefonu. Jeśli chodzi o różnego rodzaju bajery, które w telefonie dla seniora powinny się znaleźć, to opcja SOS na pewno do nich należy.

Duże przyciski i wyświetlacz

W przypadku telefonu z numeryczną klawiaturą bardzo ważna jest wielkość przycisków. Litery i symbole na klawiaturze powinny być zaznaczone bardzo wyraźnie; im wielkość przycisków jest większa, tym lepiej. Osoba starsza będzie mniej frustrować się wybierają numer lub pisząc SMS-a. Także wyświetlacz w telefonie powinien być stosunkowo duży. Na takim wyświetlaczu ukazywać się będą duże litery i cyfry. Korzystanie z telefonu z dużym wyświetlaczem będzie dla seniora bardziej komfortowe.

Więcej na stronie smartfonyporadnik.pl

 

Previous ZŁODZIEJA NAGRAŁA KAMERA ZAMONTOWANA W OKRADZIONYM SAMOCHODZIE
Next Bez uprawnień, za to z narkotykami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Uroczyste obchody rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja

Komendant Miejski Policji w Sosnowcu uczestniczył w uroczystościach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To ważne narodowe święto zgromadziło pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja przy ul. Zwycięstwa sporą grupę nie

Wiadomości 0 Comments

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Wczoraj wieczorem policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji IV w Sosnowcu uratowali przed zamarznięciem mieszkańca Sosnowca. Mężczyzna został znaleziony na ścieżce prowadzącej do stacji paliw w stanie znacznego wychłodzenia. Był

Wiadomości 0 Comments

Dzielnicowi kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni

Z uwagi na znaczne ochłodzenie sosnowieccy dzielnicowi i policjanci patrolujący ulice miasta każdego dnia wielokrotnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Docierają do tych, którzy korzystając z prowizorycznych miejsc

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź