Smartfony Huawei serii P i ich historia

Smartfony Huawei serii P i ich historia

Gdyby ktoś chciał przeanalizować historię, jaką posiadają smartfony Huawei serii P, z pewnością musiałby przenieść się w czasie do roku 2012. Jego znaczenie było wyjątkowo duże, to bowiem właśnie w tym roku, na odbywających się w Las Vegas targach CES, pojawił się model Ascend P1. Model ten obwieszczał pojawienie się na rynku nowej serii, która do dziś jest wysoko ceniona zwłaszcza za swoje unikatowe podejście do fotografii za pomocą smartfona.

Początki

Ascend P2, drugi model z serii, pojawił się niedługo po jej premierze. Jego debiut rynkowy miał miejsce w roku 2013, a telefon miał wszystkie atrybuty sprawiające, że nie mógł pozostawać w cieniu. Ceniono go za wydajną baterię, szybkość działania, a także za posiadanie wygodnego w obsłudze, czytelnego ekranu. Słowa uznania pod jego adresem nie budziły więc u nikogo zaskoczenia. Nic więc dziwnego, że Huawei nie rezygnował z ambitnych planów i już 18 czerwca 2013 rynek zaczął podbijać model Ascend P6 – pierwszy flagowiec z tej serii.

Ascend P6 – przełomowe rozwiązania

Już od początku Ascend P6 był telefonem przyjmowanym nie tylko z dużym zainteresowaniem, ale i z wyjątkową życzliwością. Osoby zachwycone nim miały jednak powody doceniać to, co pojawiło się na rynku. Już sama obecność zakrzywionych krawędzi w połączeniu z solidną, metalową obudową, pozwalała mieć nadzieję, że mamy do czynienia z telefonem, który nie ulegnie uszkodzeniu natychmiast po pierwszym użyciu. Telefon był też ultra cienki, dziś szacuje się przy tym, że w ponad stu państwach sprzedano więcej niż 4 miliony egzemplarzy tego modelu. Obecnie nie jest to już może „najsmuklejszy smartfon świata” – jak mówiono na jego promocji, nadal jednak mamy do czynienia z modelem, który potrafi robić wrażenie.

Modele P7 i P8

Na kolejne modele z serii P potencjalni klienci oczekiwali z coraz większym zainteresowaniem. Na szczęście dla siebie, wcale nie musieli czekać długo. Prezentacja telefonu Ascend P7 miała miejsce w Paryżu w roku 2014, a telefon zwracał na siebie uwagę choćby dlatego, że producent zdecydował się na ulepszenie przedniej kamery, której matryca teraz wynosiła aż 8 megapikseli. Model miał rozpropagować serię tam, gdzie nie udało się to jeszcze jego poprzednikom i nie sposób nie zgodzić się z tym, że z zadania tego wywiązał się znakomicie.

Przełomowość modelu P8 wynikała między innymi z tego, że w nazwie nie było już członu Ascend. Tym razem wyjątkowy okazał się tu przede wszystkim tryb selfie. Nie mogło być jednak inaczej, skoro wprowadzono w nim rozwiązania automatycznie poprawiające pewne niedostatki urody. Po raz kolejny też zadbano o jakość przedniego obiektywu.

W sojuszu z firmą Leica

Premiera kolejnych modeli zawsze zwiastowała przełomowe wydarzenie i nie inaczej było w przypadku modelu P9. Ten powstał przy współpracy z firmą Leica – bardzo cenioną w świecie fotografii. Ważną zmianą okazały się zwłaszcza aż dwie kamery umieszczone na tyle telefonu, a także szybki czytnik linii papilarnych i obecność naprawdę sprawnego procesora.

Model P10 pojawił się w lutym 2017 roku, a model P20 to jedna z zeszłorocznych nowości na rynku.

Więcej na huaweip.pl

Previous Pracowite noce sosnowieckich wywiadowców
Next Bindowanie: popularny rodzaj oprawy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NARKOTYKOWY DILER STRZELAŁ DO SĄSIADA, PO CZYM SAM WEZWAŁ POLICJANTÓW

Sosnowieccy policjanci z komisariatu V policji zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który strzelał z broni gazowej do swojego sąsiada. Okazało się także, że posiadał on w swoim mieszkaniu duże ilości różnego rodzaju

Wiadomości 0 Comments

Rzucając jeden kamień zniszczył trzy samochody

Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc nietrzeźwy zniszczył trzy zaparkowane w centrum miasta samochody. Rzucił kamień tylko raz, ale za to z taką siłą, że odbijał się on od kolejnych

Wiadomości 0 Comments

Seryjni włamywacze zatrzymani

Sosnowieccy kryminalni z komisariatu policji V ustalili i zatrzymali dwóch sprawców włamania do sklepu w dzielnicy Kazimierz, do jakiego doszło w styczniu. Łupem złodziei padły papierosy i pieniądze. W trakcie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź