Przygotowanie Twoich materiałów dla firmy poligraficznej

Przygotowanie Twoich materiałów dla firmy poligraficznej

Formaty plików obsługiwane przez firmy poligraficzne

Zanim przeniesiesz / wgrasz projekt swojej wizytówki do firmy poligraficznej, zapoznaj się z ich preferencjami dotyczącymi formatu pliku. Prawie wszystkie drukarnie przyjmują materiały w formacie PDF i TIFF. Swift Publisher pozwala na zapisanie wizytówki w obu tych formatach, z zachowaniem wymaganej jakości (standardem dla wysokiej jakości druku jest rozdzielczość 600 dpi).

PDF i czcionki

Po wyeksportowaniu wizytówki do pliku PDF, wszystkie czcionki są osadzane automatycznie. Niemniej jednak, czasami mogą one być nieprawidłowo wyświetlane w drukarni (w zależności od używanego oprogramowania i sprzętu). Jeśli chcesz się zabezpieczyć przed takim problemem, zapisz swoją wizytówkę w formacie TIFF. Jakość pozostanie taka sama, a tekst będzie wyglądał dokładnie tak, jak chcesz. Jeszcze lepiej, jeśli przyniesiesz materiał zarówno w formacie PDF jak i TIFF i pozwolisz firmie poligraficznej wybrać ten, który będzie dla nich najlepszy.

Przekazywanie Twoich materiałów do drukarni

Po zaprojektowaniu wizytówki, należy zapisać ją na dysku w wymaganym formacie (nie należy pomijać rozszerzenia nazwy pliku – PDF lub TIFF). Przed wysłaniem pliku należy go skompresować w celu zmniejszenia jego rozmiaru. Jest to szczególnie ważne w przypadku przesyłania projektu przez Internet. Skompresuj pliki za pomocą programu Aladdin’s StuffIt, aby utworzyć plik SIT lub archiwum Zip (w systemie Mac OS X 10.3 Panther można skompresować plik do formatu ZIP za pomocą polecenia menu kontekstowego Create Archive lub menu File > Create Archive w Finder).

Istnieje kilka sposobów na dostarczenie przygotowanego materiału do drukarni – zapytaj swoją firmę, który sposób jest dla nich odpowiedni:

  • Zapisz pliki na płycie CD, DVD, Zip lub Jaz, a następnie wyślij lub przynieś płytę do drukarni. Na dysku znajdują się tylko te pliki, które mają być wydrukowane.
  • Prześlij pliki przez FTP (File Transfer Protocol). Jeśli Twoja drukarnia obsługuje tę metodę, poproś ich o nazwę serwera FTP, login i hasło.
  • Wyślij swój plik(i) jako załącznik do wiadomości e-mail. Wielu dostawców nie zezwala na wysyłanie dużych załączników (powyżej 2 MB), więc upewnij się, że Twój plik jest wysyłany, a Twoja drukarnia akceptuje duże załączniki.
  • On-line. Wiele drukarni może mieć formularz wysyłania plików na swoich stronach internetowych. Postępuj zgodnie z zamieszczonymi tam instrukcjami.

Nie zapomnij skonsultować się z drukarnią w celu uzyskania informacji o preferowanej przez nią metodzie.

Czytaj więcej o druku wizytówek TUTAJ

Previous Bindowanie – rodzaje
Next Jakie są metody leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Alergie coraz większym problemem w Europie. W diagnostyce pomocny może się okazać polski wynalazek

W całej Europie na różne postaci alergii cierpi ok. 150 mln ludzi, natomiast w Polsce objawy tej choroby wykazuje 40 proc. społeczeństwa. Szacunki pokazują, że w ciągu najbliższej dekady ponad połowa Europejczyków

Life&Style 0 Comments

Krok milowy w leczeniu chorych na zaawansowanego raka płuca

Onkolodzy obwieszczają przełom w leczeniu chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca, który odpowiada za 85 proc. zachorowań na nowotwór płuca. Badania kliniczne wykazały, że atezolizumab – nowa cząsteczka, która pobudza do działania

Life&Style 0 Comments

Jak każdy Polak piję alkohol. Mąż się o to trochę złości

Modelka lubi alkohol, ale stara się go nie nadużywać. Na imprezach zazwyczaj ogranicza się do dwóch drinków. Twierdzi, że robi to aby uniknąć kaca, oraz ze względu na męża, który od dłuższego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź