Program pit za darmo – nieoceniona pomoc w rozliczeniu podatku

Program pit za darmo – nieoceniona pomoc w rozliczeniu podatku

Wszystkie osoby, które osiągnęły w poprzednim roku podatkowym dochody mają obowiązek rozliczenia się z fiskusem do 2 maja 2017 roku.

Mogą to zrobić na dwa sposoby: wypełniając i składając we właściwym  urzędzie skarbowym papierowy PIT lub wypełnić go i przesłać w wersji elektronicznej. Ten ostatni jest bardzo prosty i bezpieczny, dlatego systematycznie rośnie liczba zwolenników tej formy rozliczenia się z fiskusem.

Zamiast kolejek w urzędzie skarbowym, wygodny fotel i komputer. Zamiast opłaty za znaczki – brak opłat Zamiast wizyty u doradcy podatkowego  – baza wiedzy podatkowej na stronie portalu podatkowego i dobry program pit za darmo. Dobry program pit za darmo po analizie odpowiedzi podatnika na kilka łatwych pytań wybierze właściwy dla niego formularz PIT wraz z odpowiednimi załącznikami,obliczy podatek i wskrze możliwości skorzystania z aktualnie dostępnych ulg. Nawet osoby, które nie korzystają na co dzień z komputera są w stanie wypełnić zeznanie podatkowe z programem w ciągu kilku minut. Rekomendujemy program pit za darmo PITax.pl, który jest nieskomplikowany a wręcz intuicyjny.

Korzystaj za darmo z programów i aplikacji komercyjnych.

Wszystkim programistom, autorom program pit za darmo do corocznego rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych przyświeca za pewne jeden wspólny cel: stworzenie takiego produktu, który będzie jak  najbardziej przyjazny podatnikowi. Powinien więc być:

  • programem z miłą dla oka grafiką .Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest pierwsze wrażenie, a więc w tym przypadku miła dla oka szata graficzna, redagowanie tekstów i pytań na stronie prostym, zrozumiałym dla każdego językiem.
  • zapewnić kompleksową usługę od wyboru deklaracji, poprzez jej wypełnienie, na wysłaniu do urzędu skarbowego kończąc.
  • zapewnić dostęp do wiedzy podatkowej a nawet kontakt z zupełnie nie wirtualnymi ekspertami.

Przy wyborze odpowiedniego programu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiada on odpowiednie zabezpieczenie chroniące nasze dane osobowe, informacje o dochodach itd. Kwestia ta jest  piętą achillesową wielu programów, szczególnie tych o nieznanym pochodzeniu. Polecany  przez nas program został opracowany przez programistów posiadających wieloletnie doświadczenie  w projektowaniu komputerowych systemów bankowych a jego dodatkową zaletą jest opcja kontaktu telefonicznego w razie jakiejkolwiek  awarii.

Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów daje możliwość darmowego  rozliczenia PIT.

Od kilku lat  podatnicy mogą korzystać z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów i mają możliwość corocznego rozliczenia podatku za darmo. Portal daje również możliwości prowadzenie mailowej  korespondencji z urzędnikiem urzędu, możliwość zajrzenia w swoją dokumentację podatkową a także pobranie deklaracji PIT. Wszystkim, którzy nie lubią druków w formie papierowej, Ministerstwo Finansów proponuje system e-Deklaracje, dzięki któremu możliwe jest  złożenie zeznania podatkowego przez Internet. Jednak bolączką portalu jest urzędowy, trudny do zrozumienia dla większości podatników język i forma instrukcji. W szranki z ministerialnym Portalem Podatkowym staje spora liczba programów i aplikacji w wersji ze zrozumiałym językiem i prostą nawigacją.

PITax.pl Łatwe podatki został wybrany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jako najlepszy program pit dla użytkowników oraz organizacji pozarządowych zbierających 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Previous Dzielnicowi bliżej seniorów
Next Dzielnicowi przeciw cyberprzemocy

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Rynek big data urósł w ciągu roku o 18 mld dol

Instytucje finansowe, przemysł, koncerny medyczne oraz e-commerce to najwięksi odbiorcy i użytkownicy wielkich zbiorów danych, tzw. big data. Coraz częściej z tej technologii korzystają także małe i średnie przedsiębiorstwa. Pozwala ona między innymi lepiej

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Wydruk zdjęć przez Internet

Jeszcze nigdy fotografowanie nie było tak proste. Jest to z pewnością zasługa nowoczesnych aparatów fotograficznych, które robią zdjęcia niemal same. Do tego coraz więcej osób do fotografowania wykorzystuje aparat fotograficzny,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź