PODZIĘKOWALI SOSNOWIECKIM POLICJANTOM ZA BŁYSKAWICZNIE PODJĘTE DZIAŁANIA

PODZIĘKOWALI SOSNOWIECKIM POLICJANTOM ZA BŁYSKAWICZNIE PODJĘTE DZIAŁANIA

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu wpłynęły oficjalne podziękowania od przedstawicieli jednego z banków, posiadających swą placówkę w Sosnowcu. Departament Bezpieczeństwa Banku wyraził swą wdzięczność za błyskawiczne podjęcie właściwych działań, które doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawczyni kradzieży gotówki w kwocie 13 tysięcy euro. Dzięki temu, że policjanci powstrzymali proceder, straty poniesione przez bank zostały zminimalizowane.

Na początku sierpnia b.r sosnowieccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali pracownicę jednego z banków na terenie miasta, która wykorzystując swoje możliwości dostępu do dokumentów oraz gotówki dokonała przywłaszczenia powierzonych jej pieniędzy. Podjęte wówczas przez mundurowych błyskawiczne działania przyczyniły się do szybkiego, zebrania niezbędnego materiału dowodowego, dzięki któremu ustalili oni i zatrzymali sprawczynię kradzieży 26 banknotów o nominale 500 Euro. Zgromadzony w toku czynności materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 40-letniej pracownicy tej placówki, która przyznała się do tego czynu.

Jak się okazało w lipcu br. kobieta, wykorzystując fakt dostępu do dokumentów oraz gotówki w placówce, gdzie była zatrudniona, podczas segregowania przesyłek pieniężnych dokonała zaboru banknotów ze specjalnych worków w których były transportowane. Dla zatarcia śladów swojego procederu zastępowała naruszone plomby nowymi, po czym, unikając kontaktu z pracownikami, deponowała worki z pieniędzmi w skarbcu. Policjanci w ramach postępowania zabezpieczyli także na poczet przyszłych kar mienie sprawczyni.

Departament Bezpieczeństwa Banku wyraził swą wdzięczność za podjęte wówczas przez policjantów działania, skłądając na ręce Komenda Miejskiego Policji w Sosnowcu insp. Dominika Łączyka oficjalne podziękowania poniższej treści:

„Na Pana ręce chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania za udzieloną pomoc oraz podjęte działania przez Naczelnika Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz podległych mu funkcjonariuszy, które doprowadziły do wskazania osoby odpowiedzialnej za dokonanie kradzieży gotówki w niespełna dobę od chwili złożenia zawiadomienia(…)Współpraca z Panem Naczelnikiem oraz podległymi mu funkcjonariuszami cechowała się rzetelnością, szybką oceną faktów i błyskawicznym podjęciem właściwych działań”.

Previous ABY OCALIĆ UPRAWĘ KONOPI, ZAATAKOWALI POLICJANTÓW
Next KOLEJNE ZAJĘCIA DLA PRZYSZŁYCH KIEROWCÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„Akcja Zima” sosnowieckich policjantów

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w ramach prowadzonych działań bezpieczne ferie włączyli się w działania prowadzone przez Miejski Dom Kultury Kazimierz „Akacja Zima” Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki

Wiadomości 0 Comments

Dzielnicowi bliżej seniorów

Sosnowieccy dzielnicowi z Komisariatu Policji II spotkali się z seniorami. Pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej mieli okazję porozmawiać z mundurowymi o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Metoda „na wnuczka” i „

Wiadomości 0 Comments

Całkowicie nagi znieważył policjantów

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji I zatrzymali mężczyznę, który kompletnie pijany rozebrał się do naga a następnie znieważał policjantów. Umieszczony w radiowozie kopał i groził policjantom, usiłując ich zmusić do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź