Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Łatwo jest zaniedbać wnętrze samochodu, szczególnie jeśli chodzi o utrzymanie foteli w czystości. Utrzymanie skórzanych siedzeń w doskonałym stanie może naprawdę wyróżnić twój samochód. Chociaż może to zabierać dużo pracy, kroki są w rzeczywistości dość proste, a przy regularnym wykonywaniu czyszczenie jest dziecinnie proste.

Podstawy czyszczenia

Sprawdź, czy twoje siedzenia samochodowe mają perforowane obszary. Jeśli tak, uważaj, aby woda nie utknęła w otworach. Zapoznaj się z instrukcją obsługi samochodu. Przed czyszczeniem lub zastosowaniem jakichkolwiek produktów zapoznaj się z instrukcją obsługi samochodu. Powinny istnieć szczegółowe instrukcje dotyczące właściwej pielęgnacji skórzanej tapicerki, a także produktów, których należy unikać. Odkurz siedzenia. Użyj węża próżniowego i nasadki lub odkurzacza na sucho, aby zassać duże cząsteczki brudu. Zachowaj szczególną ostrożność, aby nie zarysować skóry. Możesz również użyć sprężarki powietrza, aby wydmuchać brud z wnętrza pęknięć siedziska. Usuń brud z powierzchni. Jeśli twoje siedzenia są naprawdę brudne, będziesz mógł zobaczyć warstwę brudu na skórze; jednak nawet pozornie czyste siedzenia będą miały warstwę brudu i brudu, które gromadzą się z czasem. Spryskaj ręcznik z mikrofibry środkiem czyszczącym i wytrzyj siedzenia. Użyj środka do czyszczenia skóry, mydła siodłowego lub innego mydła ze skóry miękkiej. Możesz użyć komercyjnego środka do czyszczenia skórzanych siedzeń lub stworzyć własny: Połącz 1 część białego octu i 2 części oleju lnianego w misce, lub butelce ze sprayem.

O czym warto pamiętać?

Użyj szczotki, aby głęboko wyczyścić skórę. Spryskaj środek czyszczący bezpośrednio na siedzenia i za pomocą miękkiej szczotki delikatnie przetrzyj skórę. Spowoduje to poruszenie brudu i wyniesienie go na powierzchnię. Jeśli masz perforowane skórzane siedzenia, unikaj rozpylania środków czyszczących na siedzenia. Zamiast tego spryskaj szczotkę z włosia i użyj jej do szorowania skóry. Następnie wytrzyj do sucha ściereczką z mikrofibry. Wytrzyj siedzenia do czysta. Użyj czystej i suchej ściereczki z mikrofibry, aby zetrzeć środek czyszczący, który wyszorowałeś w skórę. Na szmatce powinieneś zauważyć brud, olej i brud. Regularnie czyść siedzenia. Podczas gdy powinieneś delikatnie czyścić siedzenia co miesiąc, staraj się je dokładnie czyścić 3 do 4 razy w roku. Możesz to zrobić częściej, jeśli masz jasną skórę lub zaczniesz zauważać nagromadzenie brudu. Wybierz odżywkę na bazie wody o neutralnym pH. Poszukaj wysokiej jakości odżywki do skóry, która nie zawiera destylatów ropy naftowej, silikonu ani wosków. Celem odżywki jest uzupełnienie naturalnych olejków w skórze, dlatego wybierz jeden z najwyższej jakości składników. Tańsze odżywki do skóry mogą przylegać do skóry i mieć tłuste wykończenie.

Wykonaj test punktowy. Wybierz niepozorny obszar i nałóż odrobinę odżywki. Delikatnie wetrzyj go ściereczką z mikrofibry lub gąbką. Upewnij się, że odkurzacz nie uszkodzi ani nie odbarwi siedzeń. Nałóż odżywkę na siedzenia i użyj delikatnie ściereczki z mikrofibry lub gąbki, aby delikatnie wmasować lub wetrzeć w skórę. Unikaj stosowania zbyt dużej ilości odżywki, która osadzi się na skórze, dzięki czemu siedzenia będą tłuste lub śliskie. W razie wątpliwości weź czystą suchą ściereczkę z mikrofibry i delikatnie przetrzyj klimatyzowane siedzenia, aby usunąć nadmiar odżywki.

Zobacz więcej na portalu motoryzacyjnym http://0o2.pl/pielegnacja-samochodu/pauv/skorzana-tapicerka-nalezy-o-nia-dbac.html  >>

Previous Narzędzia do polerowania samochodu
Next Jak marka pojazdu wpływa na ceny ubezpieczeń samochodowych?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Rośnie udział samochodów sprzedawanych w internecie

Wykorzystanie potencjału, jaki daje internet, to jedno z największych wyzwań stojących przed branżą motoryzacyjną. Chodzi przede wszystkim o odpowiednią komunikację z klientem, także poprzez urządzenia mobilne, oraz tworzenie zindywidualizowanej oferty produktowej. Eksperci wskazują, że

Motoryzacja 0 Comments

Ćwierć miliona aut jeździ bez ważnego OC

Choć ubezpieczenie OC pojazdu jest obowiązkowe, po polskich drogach bez wykupionej polisy jeździ blisko 250 tys. pojazdów. W ubiegłym roku nieubezpieczeni i nieznani sprawcy byli odpowiedzialni za ponad 6 tys. wypadków.

Motoryzacja 0 Comments

Wiele wypadków w Polsce spowodowanych jest złym stanem technicznym aut

Według danych policji w 2014 roku jedynie kilkadziesiąt wypadków z ponad 34 tysięcy spowodowanych było niesprawnością techniczną samochodów. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że polskie statystyki zaniżają rzeczywistą liczbę wypadków, do których doszło

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź