O ulotkach reklamowych słów kilka

O ulotkach reklamowych słów kilka

Ulotki są najbardziej popularnym, najtańszym pomysłem na reklamę. Na taką formę reklamy decydują się niemal wszyscy właściciele firm – zarówno tych, które dopiero wchodzą na rynek, jak i tych działających od dawna. Niestety, większość ulotek jest zaprojektowana nieudolnie, bardzo często  także jakość ich druku pozostawia wiele do życzenia. W efekcie zdecydowana większość ulotek trafia do koszy na śmieci; co więcej osoby, którym są one wręczane na przykład na ulicy bardzo często nawet ich nie czytają. Co zrobić, aby reklamowa ulotka nie wylądowała w koszu?

Jaką rolę ma pełnić ulotka reklamowa?

Zadaniem ulotki reklamowej jest przede wszystkim zdobycie dla firmy nowych klientów. Ulotka ma ich informować o promocjach, zachęcać do zakupów, wzbudzać ciekawość. Przed zleceniem druku ulotek koniecznie trzeba jasno określić grupę docelową, do której dana ulotka ma być skierowana. Jest to jeden z kroków, które uchronią nasze ulotki przed wyrzuceniem ich do kosza na śmieci. Określając grupę docelową, łatwiej nam będzie wybrać treść, która znajdzie się na ulotce, jej kolor, wielkość i rodzaj czcionki.

Na co zwrócić uwagę zamawiając druk ulotek?

Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują ulotek reklamowych jest zamówienie ich druku w drukarni cyfrowej, która przyjmuje zamówienia przez internet. Niezależnie od tego czy zamawiamy zwykłą ulotkę, czy broszurę reklamową, pamiętajmy o tym, że większość ludzi jest wzrokowcami. Do druku ulotek, które mają zwracać uwagę wysoką jakością, warto wybrać papier o gramaturze 350 g. Taki papier zapewnia bardzo dobrą jakość wydruku. Wysoką jakością wyróżnia się również papier o gramaturze 250 gram. Jakość wydruku jest również stosunkowo wysoka. Te dwa rodzaje papierów sprawdzą się, jeśli zależy nam na tym, aby nasze ulotki były trwałe i estetyczne. Jeśli szukamy przede wszystkim oszczędności, to możemy zamówić druk ulotek na papierze o gramaturze 130 gram. Jakość tych ulotek nie będzie jednak najlepsza. Dużo uwagi należy poświęcić również wybraniu odpowiedniej czcionki; te bardzo ozdobne utrudniają czytanie tekstu, nie sprawdzają się do przekazywania ważnych informacji. Z kolei czcionka comic sans jest mało poważna i profesjonalna. Warto wiedzieć, że ulotki uszlachetnić poprzez ich laminowanie lub lakierowanie. Pamiętajmy, że ulotki mogą mieć różny format; dobieramy go w zależności od tego, ile informacji chcemy na ulotce zamieścić. Najczęściej wybierane formaty ulotek to: A3, A4, A5 i A6.  W drukarni internetowej można zamówić również wydrukowanie ulotek w formacie DL. To ulotki o wymiarach 99 x 210 mm.

Dlaczego drukarnia internetowa?

Zamawianie druku ulotek reklamowych w drukarni internetowej jest po prostu bardzo wygodne. Zamówienie można złożyć w dowolnej chwili, do tego druk ulotek mogą zamówić nawet osoby, które prowadzą firmę w bardzo małej miejscowości. Zamówienia realizowane są bardzo szybko, gotowe ulotki dostarcza firma kurierska. W przypadku zamówienia o wartości powyżej 49 złotych netto, koszt przesyłki pokrywa drukarnia.

Więcej na ulotkaonline.pl

Previous Mikołajki z sosnowiecką Policją
Next Artykuły biurowe - jakie kupić do nowej firmy?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Zmiany w rozliczaniu VAT w budownictwie kłopotem dla branży

Nowe zasady rozliczania VAT za usługi budowlane, które weszły w życie z początkiem stycznia, mają uszczelnić system podatkowy oraz ograniczyć oszustwa i nadużycia. Nowe przepisy budzą jednak wątpliwości interpretacyjne. Sam podatnik musi sklasyfikować usługi.

Strefa Biznesu 0 Comments

Plakaty i ich różne oblicza

Plakaty kojarzą się nam przede wszystkim z jednym z częściej wykorzystywanych elementów kampanii reklamowych. Okazuje się jednak, że mają także szereg innych zastosowań. Gdzie zatem można je spotkać, jak je

Strefa Biznesu 0 Comments

Program pit za darmo – nieoceniona pomoc w rozliczeniu podatku

Wszystkie osoby, które osiągnęły w poprzednim roku podatkowym dochody mają obowiązek rozliczenia się z fiskusem do 2 maja 2017 roku. Mogą to zrobić na dwa sposoby: wypełniając i składając we

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź