Naturalne suplementy diety

Naturalne suplementy diety

Większość ludzi jest w stanie uzyskać wszystkie potrzebne składniki odżywcze, stosując zróżnicowaną i zbilansowaną dietę. Jeśli jednak zdecydujesz się na przyjmowanie suplementów witaminowych i mineralnych, to wybierz naturalne suplementy diety.

Zalety suplementów

Witaminy i minerały są niezbędnymi składnikami odżywczymi, których nasz organizm potrzebuje w niewielkich ilościach do prawidłowego działania. Ci, którzy nie spożywają wystarczającej ilości witamin i minerałów dziennie przez spożywanie pokarmu, mogą cierpieć na niedobór witamin i mogą być bardziej narażeni na rozwój chorób, dlatego też potrzebują suplementów diety. Te pozwalają nam czerpać codzienną dawkę witamin i minerałów. Pomagają chronić organizm przed chorobami, dlatego suplementy mogą oferować dodatkowe „ubezpieczenie”, że spełnia się codzienne zalecenia dotyczące witamin i minerałów potrzebnych organizmowi, szczególnie u osób, które nie przestrzegają zdrowej, zbilansowanej diety. Suplementy mogą przyczyniać się do poprawy siły mięśniowej, wytrzymałości i ogólnej wydolności fizycznej, dlatego są one często przyjmowane przez sportowców w celu poprawy ich wydajności. Niektóre suplementy są stosowane w połączeniu z lekami jako metoda uzupełniająca lub alternatywna w leczeniu chorób.

Suplementy na poprawę zdrowia

Suplementy diety mogą również zapobiegać różnym chorobom i stanom zdrowia. Na przykład kobietom w ciąży zaleca się przyjmowanie kwasu foliowego, aby zapobiec wadom wrodzonym. Przyjmowanie suplementu z kwasem foliowym 400 mikrogramów przed i w pierwszych dniach ciąży jest najlepszym sposobem ochrony dziecka przed chorobami takimi jak rozszczep kręgosłupa, w którym jedna lub więcej kości kręgosłupa nie jest w pełni rozwinięta. Ponadto, ponieważ wszystkie kobiety w ciąży i karmiące piersią, szczególnie nastolatki i młode kobiety, są narażone na niedobór witaminy D, zaleca się codzienne przyjmowanie suplementu witaminy D w wysokości 10 mikrogramów. Witamina D reguluje ilość wapnia w organizmie, co pomaga zachować mocne i zdrowe kości i zęby. Zapewnia to również dziecku wystarczającą ilość witaminy D w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Suplementy diety w nadmiarze mogą powodować niepożądane skutki uboczne. Na przykład spożywanie nadmiernych ilości witaminy A w postaci suplementów może powodować uszkodzenie wątroby, zmniejszoną wytrzymałość kości, bóle głowy i wady wrodzone. Duże dawki niektórych witamin i minerałów mogą powodować nudności, wymioty, uszkodzenie nerwów, utratę masy ciała, osłabienie mięśni i inne choroby.

Różnicę między naturalnymi a syntetycznymi suplementami

Naturalne składniki odżywcze są pozyskiwane ze źródeł żywności w diecie. Syntetyczne składniki odżywcze nazywane również izolowanymi składnikami odżywczymi, są zwykle wytwarzane sztucznie w procesie przemysłowym. Większość suplementów dostępnych obecnie na rynku jest wytwarzana sztucznie. Należą do nich między innymi witaminy, przeciwutleniacze, minerały i aminokwasy. Jednak syntetyczne suplementy diety mogą mieć mniejsze i słabsze działanie, a także być na dłuższą metę szkodliwe dla zdrowia.

Previous Bez uprawnień, za to z narkotykami
Next Smartfony Xiaomi Redmi 6

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Drugi ze sprawców rozboju z nożem w policyjnym areszcie

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji I ustalili i zatrzymali drugiego ze sprawców rozboju dokonanego z użyciem noża. Pod koniec sierpnia w centrum miasta napadnięty został 67-letni mężczyzna. Napastnicy grożąc mu

Wiadomości 0 Comments

Dusił taksówkarza – usłyszał zarzuty

Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas podróży taksówką groził jej kierowcy, po czyn zaczął go dusić. Kiedy w wyniku ataku doszło do kolizji i pojazd się zatrzymał, agresor zaczął uciekać.

Wiadomości 0 Comments

Dar Strachu

O tym, że strach jest w pewnych okolicznościach darem przekonały się uczestniczki kolejnej edycji kursu samoobrony dla kobiet zorganizowanego dla mieszkanek Sosnowca. Wspólne przedsięwzięcie sosnowieckiej Policji oraz gminy Sosnowiec reprezentowanej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź