Narzędzia do polerowania samochodu

Narzędzia do polerowania samochodu

Wygląd karoserii ma dziś ogromne znaczenie dla wielu kierowców. Aby zachować wygląd samochodu w idealnym stanie, stosuje się polerowanie lub malowanie. W obu przypadkach konieczne narzędzia do polerowania, bez którego oba procesy byłyby długie i nieefektywne.  

Oznaczanie polerowania i szlifowania

Przed przystąpieniem do badania narzędzia używanego do szlifowania i polerowania należy zdefiniować te dwie zasadniczo różne koncepcje. W obu przypadkach można zastosować prawie to samo narzędzie, ale cel tych procedur jest inny. Mielenie. Ten proces służy do przygotowania karoserii do nakładania lakieru. Oznacza to, że szlifowanie polega na usunięciu starych powłok, śladów korozji i zgnilizny do czystego metalu. Polerowanie to procedura polegająca na nałożeniu warstwy ochronnej na powierzchnię lakieru lub częściowym usunięciu lakieru w celu usunięcia małych zadrapań i wiórów, które nie dostały się do metalu.

Narzędzia i materiały eksploatacyjne

Do szlifowania metalu stosuje się następujące narzędzia i materiały eksploatacyjne:
-szlifierka z dyszami do metalu;
-szczotki do metalu o różnej twardości;
-specjalny uchwyt na papier ścierny;
-papier ścierny o dużych ziarnach.

W przypadku polerowania wymagania dotyczące narzędzia są nieco inne, ponieważ ta procedura wymaga szczególnej uwagi i dokładności. W zależności od rodzaju polerowania, który zostanie omówiony poniżej, stosowane są następujące narzędzia i materiały eksploatacyjne:
-młynek (o ich odmianach nieco niżej);
-dysze do mocowania tarcz polerskich;
-tarcze polerskie wykonane z gumy piankowej lub innego materiału;
-płyny lub pasty polerskie (w zależności od rodzaju polerowania i jego przeznaczenia).

Ponieważ polerowanie karoserii samochodu jest nieco bardziej zróżnicowanym i złożonym procesem niż zwykłe usuwanie farby, podejście do wyboru narzędzia jest nieco inne.

Różnorodne narzędzia do polerowania

Dlatego do polerowania karoserii jako narzędzia używane są szlifierki. Dziś rynek oferuje konsumentom kilka opcji. Wszystkie są stosowane jednakowo często, mając swoje pozytywne i negatywne cechy.

Najprostszym narzędziem do polerowania karoserii jest szlifierka. Ma go prawie każdy właściciel, dlatego często jest przystosowany do tych celów. Korzystanie ze szlifierki pozwala zaoszczędzić trochę i nie kupować specjalnego narzędzia zaprojektowanego specjalnie do polerowania karoserii.

Młynek jest jednak bardzo niewygodnym i nastrojowym narzędziem. Po pierwsze, nawet najmniejszy młynek jest dość ciężki i niewygodny. Łatwo jest to poczuć, pracując z nim przez ponad 10 minut, a ponieważ polerowanie jest dość długim zadaniem, użycie młynka do tych celów również stanie się nudne. Specjalne maszyny do polerowania są wygodniejszym narzędziem do polerowania karoserii. Niektóre z nich wyglądają jak zwykły młynek, jednak mają znacznie mniejszą moc i możliwość regulacji prędkości wrzeciona. Również w sprzedaży można znaleźć maszyny do polerowania podobne do szlifierki z dwoma wrzecionami. Na tych dwóch wrzecionach zamocowane są dwa podobne koła polerskie.

Sprawdź więcej na portalu auto-forum.pl >>

Previous Smartfony Xiaomi Redmi 6
Next Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Statystyczny polski kierowca traci w korkach 3,3 tys. zł rocznie

3,8 mld zł kosztowały w 2015 roku polskich pracujących kierowców korki w siedmiu największych polskich miastach. Oznacza to wzrost wobec poprzedniego roku, w którym udało się nieco zredukować te wartości. Na statystycznego kierowcę

Motoryzacja 0 Comments

Jak dbać o lakier samochodowy?

Gdy zastanawiamy się nad tym, dlaczego samochód powinien wyglądać jak najlepiej, próżność wcale nie jawi się nam jako jedyne uzasadnienie tego rodzaju starań. Zdecydowanie ważniejsze wydaje się to, że troska

Motoryzacja 0 Comments

Jak marka pojazdu wpływa na ceny ubezpieczeń samochodowych?

1053,80 — tyle wg porównywarki Mubi wyniosła średnia stawka OC dla aut marki BMW. Kierowcy Dacii za obowiązkową ochronę płacili tylko 631 zł. To ponad 400 zł mniej! Sprawdź, jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź