Namierzanie telefonu – najlepsze aplikacje 2018

Namierzanie telefonu – najlepsze aplikacje 2018

Współczesne telefony z których korzysta większość z nas to dość kosztowne urządzenia. Trudno jednak dziwić się ich cenie. W końcu nowoczesny smartfon jest już czymś znacznie więcej, niż tylko narzędziem do wykonywania połączeń czy wysyłania wiadomości tekstowych. Dziś telefon służy nam do przeglądania internetu, robienia zdjęć i wykonywania wielu innych czynności.

Posiadanie dobrego modelu smartfona na pewno jest bardzo przydatne. Z drugiej strony zgubienie takiego telefonu siłą rzeczy wiąże się z poważnymi stratami finansowymi. Niestety, telefon to jedna z tych rzeczy, które czasami można stracić przez sekundę nieuwagi. Nosimy go zwykle zawsze przy sobie, zatem sytuacji potencjalnie ryzykownych jest całe mnóstwo.

Na szczęście przed takimi trudnymi sytuacjami można się skutecznie zabezpieczyć. Jeśli pomyślimy o tym odpowiednio wcześniej, to w przypadku zgubienia telefonu nie będziemy mieli problemów z namierzeniem go. Wystarczy zainstalować na nim odpowiednią aplikację, która w razie potrzeby wskaże nam aktualne położenie naszego urządzenia.

Namierzanie telefonów komórkowych

Do namierzania telefonów komórkowych służą specjalne aplikacje. Teoretycznie w sieci znajdziemy wiele portali oferujących znalezienie telefonu za pośrednictwem strony internetowej. Wystarczy rzekomo wpisać tylko numer w odpowiednim okienku, aby otrzymać informacje o położeniu danego urządzenia. Jest to jednak oszustwo. Przede wszystkim numery nie są przypisane do konkretnego telefonu, zatem nie jest to w tym przypadku pożyteczna informacja. Zamiast tego należy skorzystać z odpowiedniej aplikacji do tego stworzonej. Przedstawiamy krótkie zestawienie najciekawszych aplikacji.

Miejsce pierwsze: i-mobi.pl

Bardzo funkcjonalna aplikacja, która może pomóc nam w różnych sytuacjach. Klient ma do wyboru trzy pakiety. Podstawowy oferuje namierzanie telefonu na podstawie informacji GPS. Średni zawiera więcej funkcji, między innymi lokalizację telefonu po adresie IP łącza Wi-Fi, z którym telefon próbował się połączyć. W przypadku najwyższego pakietu można również zdalnie pobierać historię połączeń.

Miejsce drugie: Find my Device

Aplikacja oprócz standardowego namierzania telefonów oferuje kilka ciekawych funkcji. Za jej pomocą można zdalnie wyświetlić na ekranie telefonu wybraną wiadomość lub też włączyć w nim dzwonek. Na pewno pomoże to w kontakcie z potencjalnym znalazcą.

Miejsce trzecie: Prey

Aplikacja, która może wykorzystać w namierzaniu telefonu znacznie więcej informacji, niż tylko sygnał GPS. Na podstawie adresów MAC jest w stanie namierzyć urządzenie w sytuacji, gdy ktoś zmienił w nim kartę SIM. W ramach podstawowej wersji aplikacja może obsługiwać jednocześnie trzy różne urządzenia.

Artykuł powstał we współpracy z ekspertami z portalu namierzanietelefonuranking.pl – Wchodzę >>

Previous Internetowa telewizja dla każdego
Next Sprawca ze skutkiem śmiertelnym tymczasowo aresztowany

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

O ulotkach reklamowych słów kilka

Ulotki są najbardziej popularnym, najtańszym pomysłem na reklamę. Na taką formę reklamy decydują się niemal wszyscy właściciele firm – zarówno tych, które dopiero wchodzą na rynek, jak i tych działających

Strefa Biznesu 0 Comments

Ulotki reklamowe – zadbaj o dobry projekt

Reklama to niezwykle szerokie pojęcie, obecnie przybiera ona bardzo wiele różnych form, które będzie można dopasować do swoich indywidualnych oczekiwań. Każdy może myśleć o wybraniu takiej formy reklamy, która w

Strefa Biznesu 0 Comments

Rynek big data urósł w ciągu roku o 18 mld dol

Instytucje finansowe, przemysł, koncerny medyczne oraz e-commerce to najwięksi odbiorcy i użytkownicy wielkich zbiorów danych, tzw. big data. Coraz częściej z tej technologii korzystają także małe i średnie przedsiębiorstwa. Pozwala ona między innymi lepiej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź