Najdroższe kamienie szlachetne w pierścionkach

Najdroższe kamienie szlachetne w pierścionkach

Chociaż rzadkie nie muszą być tak samo drogie w świecie kamieni szlachetnych, te dziesięć rzadkich kamieni szlachetnych ma wysokie ceny. Wszystkie te kamienie są wizualnie spektakularne, idealne do pierścionków zaręczynowych. Tak więc, jeśli pieniądze nie jest obiektem, spójrz na te drogie zaręczynowe kamienie pierścień i znaleźć jeden tak rzadki, jak miłość do partnera.

Zanim kupisz kamień węgielny do dzwonka.

Większość klejnotów z tej listy ma twardość w skali Mohsa równą lub większą niż 7. To dobry wskaźnik, że kamień jest odpowiedni do rygorów codziennego zużycia pierścieni. Twardość w skali Mohsa mierzy odporność materiału na zarysowania. Twardość kurzu domowego wynosi 7, czyli tyle samo co kwarcu, więc większość tych kamieni jest odporna na zadrapania wynikające z tego powszechnego zagrożenia.

Jednak wysoka twardość, nawet słynna dziesiątka diamentów, nie czyni klejnotu niezniszczalnym. Większość klejnotów, nawet diamentów, może pęknąć po uderzeniu. Wytrwałość jest miarą tego, jak dobrze dany materiał opiera się ciosom fizycznym. Wszystkie klejnoty na tej liście, oprócz jadeitu, mają „kruchą” wytrzymałość. (Jadeit ma niezwykle wytrzymałą wytrzymałość jak na klejnot). Chociaż ustawienia ochronne często kojarzą się z delikatniejszymi, bardziej delikatnymi materiałami klejnotowymi, takimi jak opale, można rozważyć takie ustawienie pierścionka zaręczynowego. Ustawienia ochronne mogą również pomóc w zapobieganiu zatrzaśnięciu się drogiego kamienia szlachetnego na ubraniu i ewentualnemu poluzowaniu się.

1. Alexandryt

„Szmaragd w dzień, rubin w nocy”, aleksandryty zmieniają się z zielonych lub niebieskawo-zielonych w świetle dziennym na czerwone lub purpurowo-czerwone w świetle żarówek. Odkryty w latach trzydziestych XIX wieku w Rosji, ten niezwykły kamień zmiany koloru od razu stał się ulubionym kamieniem carów. (czerwień i zieleń odzwierciedlały cesarskie barwy militarne).

2. Paraíba Tourmalines

Tourmaliny występują w każdym możliwym do wyobrażenia kolorze, a czasem nawet pokazują wiele stref o różnych kolorach. Większość odmian jest stosunkowo niedroga, ale w 1989 roku, odkrycie elektrycznych neonowo-niebieskich do niebiesko-zielonych turmalinów w Paraíbie, Brazylia wzięła świat klejnotów przez burzę. Popyt i ceny tych rzadkich turmalinów w Paraibie szybko rosły i nadal pozostają bez zmian.

3. Cat’s Eye Chrysoberyls

Podczas gdy wiele kamieni szlachetnych może wykazywać efekt „kociego oka”, najbardziej cenne są chryzobery z kociego oka. Jednak nie wszystkie chryzoberyle mają kocie oczy. W rzeczywistości, aleksandryty są odmianą chryzoberylową i bardzo rzadko wykazują efekt rozmowy. Chryzoberyle z kocimi oczami mają zazwyczaj żółtozielony, zielonkawy lub żółty kolor ciała. Najbardziej cenione kamienie mają ostrą „źrenicę” i wykazują zgrabny efekt „mleczno-mleczny”, gdy są trzymane skośnie do silnego światła – jedna strona pokazuje „miodowy” kolor ciała, druga ma mleczny wygląd.

4. Kolorowe diamenty

Chociaż białe lub bezbarwne diamenty są najbardziej popularne i romantycznie drogie zaręczynowe pierścionki, nie są one rzadkością. Jednakże, naturalne kolorowe diamenty są niezwykle rzadkie, tylko jeden występuje w 10.000 naturalnych diamentów. Jeśli chcesz prawdziwie szczękowy rarytas z sławy, twardości i rozproszenia lub „ogień” diamentów, rozważyć jeden z następujących kolorowych diamentów.

5. Różowe diamenty

Naturalne różowe diamenty są dość rzadkie, ale większość ludzi słyszała o nich z powodu gwiazd takich jak Mariah Carey i Jennifer Lopez, które otrzymały różowe diamentowe pierścienie zaręczynowe. Kopalnia Argyle w Australii jest znana z produkcji różowych diamentów. Potrzeba 1 miliona karatów surowca z kopalni Argyle, aby uzyskać dobrej jakości 1-karatowy różowy diament!

6. Niebieskie diamenty

Naturalne niebieskie diamenty są również znane, ale bardzo rzadkie. Zazwyczaj mają jasne, szaro-niebieskie kolory, ale nadal są dość oszałamiające. Niebieskie diamenty zazwyczaj kosztują dziesiątki tysięcy za karat w jaśniejszych odcieniach i setki tysięcy za karat w ciemniejszych odcieniach. Głęboki szaroniebieski 45,52-kt. Hope Diamond jest jednym z najbardziej znanych klejnotów na świecie. Jennifer Lopez otrzymała również niebieski pierścionek diamentowy od byłego męża.

7. Zielone diamenty

Naturalne zielone diamenty mogą z łatwością zaczynać się od dziesiątek tysięcy w każdym karacie. Drezdeński zielony diament o pojemności 40,70-ciu hektarów, największy i najbardziej znany zielony diament, jest prawdopodobnie bezcenny ze względu na swoje ciekawe pochodzenie.

8. Czerwone diamenty

Najrzadsze i najdroższe ze wszystkich diamentów, czerwone diamenty kosztują co najmniej setki tysięcy za karat. Największy czerwony diament na świecie, wewnętrznie nieskazitelny (IF), 5,11-ct Moussaieff Red, kosztuje 1,32 miliona dolarów za karat. To również czyni go najdroższym diamentem na świecie!

Aby dowiedzieć się więcej o zakupie kolorowych diamentów, sprawdź nasze przewodniki po różowych i niebieskich diamentach.

9. „Jedi” Spinels

Po raz pierwszy odkryte w Myanmarze w 2001 roku, te neonowo-różowe spinelki otrzymały zainspirowany Gwiezdnymi Wojnami przydomek „Jedi”, ponieważ są wolne od „Dark Side”. Odnosi się to do ich braku ciemnych tonów, które mogą obniżyć wartość spineli. Neonowy blask spineli „Jedi” pochodzi z ich silnej fluorescencji. W innych spinelach, wysoka zawartość żelaza hamuje to świecenie.

http://rubino.pl/ktory-kamien-wybrac/najdrozsze-kamienie-szlachetne-w-pierscionkach/sxi_lzgv

Previous Dlaczego warto korzystać z biur tłumaczeń
Next Zmiana filtra powietrza w samochodzie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Poznaj zalety witaminy C w płynie

Witamina C znana też jako kwas askorbinowy jest jednym z tych związków, których właściwości są wykorzystywane z powodzeniem nie tylko w medycynie. Możemy odnaleźć ją także w kolejnych kosmetykach, cieszy

Life&Style 0 Comments

Krok milowy w leczeniu chorych na zaawansowanego raka płuca

Onkolodzy obwieszczają przełom w leczeniu chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca, który odpowiada za 85 proc. zachorowań na nowotwór płuca. Badania kliniczne wykazały, że atezolizumab – nowa cząsteczka, która pobudza do działania

Life&Style 0 Comments

Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro: Data wydania, pogłoski, funkcje i specyfikacje

(Pocket-lint) – Huawei zazwyczaj ogłasza dwie flagowe serie smartfonów rocznie: serię P i serię Mate. Seria P pojawia się zazwyczaj w pierwszej połowie roku, natomiast seria Mate jest zarezerwowana na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź