Marihuana medyczna – właściwości lecznicze

Marihuana medyczna – właściwości lecznicze

Marihuana jeszcze nie tak dawno temu była uważana za wielkie zło – z racji na swoje narkotyczne i uzależniające działanie. I chociaż nadal wiadomo, że pewne jej odmiany są szkodliwe, to coraz częściej słyszy się także o medycznych właściwościach pewnych odmian tej rośliny. Marihuana medyczna została nawet zaakceptowana jako środek leczniczy w niektórych państwach – w tym także i w Polsce. Niektórzy wciąż się dziwią w czym takim może pomóc ta roślina i jak pomaga, że zrobiło się o niej tak głośno! Jakie są właściwości lecznicze marihuany?

Marihuana medyczna – czyli co?

Medyczna marihuana jest już dostępna w polskich aptekach. Oczywiście, nie we wszystkich i nie można jej kupić bez odpowiedniej recepty. Dobrze jednak, że osoby chore zyskały możliwość leczenia się nią, ponieważ liczne badania udowodniły jej rewelacyjne działanie. W czasie leczenia stosuje się takie odmiany, które zawierają mało lub wcale THC – środka psychoaktywnego. Z kolei zawierają co innego – CBD, które naprawdę pomaga. Chodzi o kannabinoidy, czyli specjalne związki, które znajdują się w tej roślinie.

Czytaj rownież: 5 zalet marihuany medycznej dla seniorów

Marihuana medyczna – zalety

Marihuana medyczna wykazuje działanie wspomagające leczenie niektórych nowotworów. Hamuje bowiem czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego. Badania dotyczące tych właściwości przeprowadzono między innymi przy nowotworze piersi, skóry, jelita grubego oraz glejaka mózgu. Roślina ta pozwala również łagodzić nawet silny ból – zwłaszcza gdy są to bóle neuropatyczne, występujące na przykład przy stwardnieniu rozsianym. Cały czas prowadzone są też dalsze badania dotyczące wykorzystania medycznej marihuany. Najprawdopodobniej więc wkrótce będą mogli z niej korzystać kolejni chorzy, zmniejszając odczuwany ból i zwiększając swoje szanse na przeżycie. Susz konopny dostępny jest w Polsce w 3 hurtowniach – w tym w GENESIS PHARM.

Marihuana medyczna – właściwości

Właściwości lecznicze marihuany GENESIS są naprawdę duże. Głównym zadaniem jest w tym przypadku bowiem leczenie. Coraz bardziej zwiększa się świadomość społeczna na ten temat. Podobnie jak w tej chwili można stosować mak zarówno do zwykłej uprawy, tworzenia morfiny, jak i do sporządzania psychotycznego wywaru, tak i marihuana może być używana w celach dobrych i złych. Jej właściwości są nadal poznawane, jednak już teraz widać, jak szerokie spektrum działania posiada. Lecznicze właściwości konopi były znane już w starożytności. Używano ich nie tylko do leczenia dolegliwości bólowych, ale także do leczenia owrzodzeń, poparzeń czy ogólnie ran. Co ciekawe, nie wszyscy wiedzą, że marihuana była używana w medycynie nawet w XIX wieku. Używała jej między innymi królowa Wiktoria, która przy jej pomocy łagodziła bóle menstruacyjne. Były to rzecz jasna środki lecznicze z dodatkiem tej rośliny i to stosowane przy leczeniu naprawdę wielu różnych schorzeń. W tej chwili wiemy o tej roślinie jeszcze więcej – dobrze więc, że regulacje prawne (choć ostrożne, co też jest wskazane) idą w dobrym kierunku, podobnie jak do przodu idą badania na temat marihuany medycznej.

Więcej na konopny-swiat.pl

Previous Artykuły biurowe - jakie kupić do nowej firmy?
Next Wydruk zdjęć przez Internet

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nieletni złodzieje infrastruktury

Dwaj mieszkańcy Sosnowca w wieku 16 i 17 lat zostali ujęci przez policjantów zwalczających przestępczość nieletnich. Młodzi mężczyźni na przestrzeni dwóch lat dopuścili się łącznie 47 kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Wiadomości 0 Comments

DZIAŁANIA SOSNOWIECKICH POLICJANTÓW W OKOLICACH MIEJSKICH KĄPIELISK

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” – to w ramach tej akcji zainicjowanej przez Ministra Mariusza Błaszczaka sosnowieccy policjanci prowadzić będą działania w rejonach kąpielisk miejskich. Dwa z nich- basen sielecki i

Wiadomości 0 Comments

Projekty pomysłem na profilaktykę bezpieczeństwa w Sosnowcu

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zakończyli cykl spotkań poświęconych przygotowaniu dwóch projektów profilaktycznych do realizacji na przestrzeni 2017 roku. Ich adresatami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź