Marihuana medyczna – właściwości lecznicze

Marihuana medyczna – właściwości lecznicze

Marihuana jeszcze nie tak dawno temu była uważana za wielkie zło – z racji na swoje narkotyczne i uzależniające działanie. I chociaż nadal wiadomo, że pewne jej odmiany są szkodliwe, to coraz częściej słyszy się także o medycznych właściwościach pewnych odmian tej rośliny. Marihuana medyczna została nawet zaakceptowana jako środek leczniczy w niektórych państwach – w tym także i w Polsce. Niektórzy wciąż się dziwią w czym takim może pomóc ta roślina i jak pomaga, że zrobiło się o niej tak głośno! Jakie są właściwości lecznicze marihuany?

Marihuana medyczna – czyli co?

Medyczna marihuana jest już dostępna w polskich aptekach. Oczywiście, nie we wszystkich i nie można jej kupić bez odpowiedniej recepty. Dobrze jednak, że osoby chore zyskały możliwość leczenia się nią, ponieważ liczne badania udowodniły jej rewelacyjne działanie. W czasie leczenia stosuje się takie odmiany, które zawierają mało lub wcale THC – środka psychoaktywnego. Z kolei zawierają co innego – CBD, które naprawdę pomaga. Chodzi o kannabinoidy, czyli specjalne związki, które znajdują się w tej roślinie.

Czytaj rownież: 5 zalet marihuany medycznej dla seniorów

Marihuana medyczna – zalety

Marihuana medyczna wykazuje działanie wspomagające leczenie niektórych nowotworów. Hamuje bowiem czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego. Badania dotyczące tych właściwości przeprowadzono między innymi przy nowotworze piersi, skóry, jelita grubego oraz glejaka mózgu. Roślina ta pozwala również łagodzić nawet silny ból – zwłaszcza gdy są to bóle neuropatyczne, występujące na przykład przy stwardnieniu rozsianym. Cały czas prowadzone są też dalsze badania dotyczące wykorzystania medycznej marihuany. Najprawdopodobniej więc wkrótce będą mogli z niej korzystać kolejni chorzy, zmniejszając odczuwany ból i zwiększając swoje szanse na przeżycie. Susz konopny dostępny jest w Polsce w 3 hurtowniach – w tym w GENESIS PHARM.

Marihuana medyczna – właściwości

Właściwości lecznicze marihuany GENESIS są naprawdę duże. Głównym zadaniem jest w tym przypadku bowiem leczenie. Coraz bardziej zwiększa się świadomość społeczna na ten temat. Podobnie jak w tej chwili można stosować mak zarówno do zwykłej uprawy, tworzenia morfiny, jak i do sporządzania psychotycznego wywaru, tak i marihuana może być używana w celach dobrych i złych. Jej właściwości są nadal poznawane, jednak już teraz widać, jak szerokie spektrum działania posiada. Lecznicze właściwości konopi były znane już w starożytności. Używano ich nie tylko do leczenia dolegliwości bólowych, ale także do leczenia owrzodzeń, poparzeń czy ogólnie ran. Co ciekawe, nie wszyscy wiedzą, że marihuana była używana w medycynie nawet w XIX wieku. Używała jej między innymi królowa Wiktoria, która przy jej pomocy łagodziła bóle menstruacyjne. Były to rzecz jasna środki lecznicze z dodatkiem tej rośliny i to stosowane przy leczeniu naprawdę wielu różnych schorzeń. W tej chwili wiemy o tej roślinie jeszcze więcej – dobrze więc, że regulacje prawne (choć ostrożne, co też jest wskazane) idą w dobrym kierunku, podobnie jak do przodu idą badania na temat marihuany medycznej.

Więcej na konopny-swiat.pl

Previous Artykuły biurowe - jakie kupić do nowej firmy?
Next Wydruk zdjęć przez Internet

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kolejne spotkanie dzielnicowego z działkowcami

Tym razem z działkowcami spotkał się dzielnicowy Komisariatu Policji IV w Sosnowcu st. sierż. Przemysław Gieroń. Użytkownicy ogródków działkowych ROD BÓR położonych przy ul. Długiej w Sosnowcu przybyli na spotkanie

Wiadomości 0 Comments

Zaginiony Piotr Starzak

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu od dnia 22.03.2017r. prowadzi czynności identyfikacyjno – poszukiwawcze za zaginionym Piotrem Starzak l. 31 Rysopis osoby zaginionej :

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali złodzieja samochodów

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu w wyniku podjętych czynności operacyjnych zatrzymali sprawcę kradzieży i usiłowania kradzieży pojazdu z terenu Sosnowca. Jednocześnie policjantom

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź