Królestwo noworodka – co potrzebuje maluch?

Królestwo noworodka – co potrzebuje maluch?

Gdy dowiadujesz się, że na świat na przyjść swoje dziecko, rozpoczyna się w twoim życiu kolejny bardzo ważny etap bycia rodzicem oraz poprzedzający go czas przygotować. Noworodek będzie potrzebował bardzo wieku różnych rzeczy, by móc o niego odpowiednio zadbać, dlatego warto wiedzieć, czego potrzebuje maluch, by kupić jedynie potrzebne przedmioty i mieć pewność, że skompletuje się wszystkie.

Jak zabrać się za robienie zakupów?

Przyszli rodzice przed narodzinami dziecka mają mnóstwo obowiązków i muszą nauczyć się wielu rzeczy o opiece i wychowaniu noworodka. W tym okresie towarzyszy im więc sporo stresu związanego z tymi przygotowaniami. Dlatego też trzeba wiedzieć, w jaki sposób przygotować się na nadejście malucha, by spokojnie kupić wszystko, co potrzebne i nie pominąć żadnego istotnego szczegółu. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi wyprawka dla dziecka. Jest to cały ekwipunek dla pociechy: wszystkie niezbędne przedmioty i akcesoria, w które musisz się zaopatrzyć. Każda wyprawka jest jednak inna, dlatego nie powinno się sugerować jedynie informacjami znalezionymi w Internecie czy gotowymi listami niezbędnych przedmiotów. Każda rodzina jest bowiem inna i każdej będą potrzebne nieco odmienne rzeczy. Część z nich będzie jednak wspólna dla każdego malucha, w tym razie niezbędne przedmioty, jak: ubranka, akcesoria do karmienia czy przewijak.

By skompletować wyprawkę w odpowiedni i kompletny sposób, należy podejść do zakupów z rozsądkiem i dobrze przemyśleć każda decyzję, by nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy, których będziesz potrzebować wiele, gdy maluch przyjdzie już na świat. Dlatego też dobrze jest stworzyć listę przedmiotów, uzupełniać ją przez jakiś czas i zacząć robić zakupy dopiero, gdy już się wszystko ustali. By mieć pewność, że na liście znajdzie się wszystko, czego będziesz potrzebować, przejdź się po domu, dokładnie przyglądając się każdemu pomieszczeniu – w szczególności sypialni maluszka – i zapisuj wszystkie przedmioty, których obecność uznasz za niezbędną. Powtórz tę czynność również jakiś czas później, by zweryfikować to, co znalazło się na liście. Wspomóż się również poradnikami o tworzeniu wyprawek i literaturą na temat opieki i wychowania nad niemowlakami. Gdy już będziesz mieć listę ze wszystkimi przedmiotami, możesz przejść do działania.

Dobrym sposobem jest podzielenie wyprawki na trzy listy: przedmioty, które kupi mama, przedmioty, które kupi tata, a także te, które kupicie wspólnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu każde z was będzie decydować o tym, na czym się zna i  czego wyborem nie będzie mieć problemu, co z kolei sprawi, że zakupy staną się przyjemnością. Najważniejsze przedmioty wybierzecie zaś wspólnie, by każda ze stron miała pewność, że wybraliście najlepszy możliwy produkt.

Co powinno znaleźć się w wyprawce?

Jak pewnie nie trudno się domyślić, podstawą kompletowania wyprawki dla malucha są ubranka. Nie należy jednak kupować ich zbyt wiele, choć może się to wydawać nielogiczne i może stanowić problem, gdy pójdziesz do sklepu i dasz się pochłonąć szałowi zakupów. Pamiętaj jednak, że dokładnie wymiary dziecka i jego stan zdrowia poznasz dopiero po narodzinach. Dlatego też powstrzymuj się od kupowania nadmiaru ubranek – dwie czy trzy pary bluzeczek, spodenek i śpioszków w zupełności wystarczą na pierwsze dni, a w międzyczasie będziesz mieć szansę, by kupić takie, które będą najlepiej odpowiadały wymiarom noworodka. Podobnie ma się sprawa z pieluszkami i mlekiem modyfikowanym. Nie są to rzeczy tanie, dlatego warto wstrzymać się z ich kupowaniem. Wiadomo, że rodzice chcą być przygotowani na wszystko, jednak nie należy dać się ponieść panice i podejść do zakupów z rozsądkiem – dlatego właśnie wyprawkę powinno się zacząć kompletować wcześniej, gdy emocje nie są jeszcze aż tak silne.

Oprócz podstawowych rzeczy, niezbędne będzie również wiele innych akcesoriów. Należą do nich przede wszystkim kosmetyki. Niemowlaki mają bardzo wrażliwą skórę i słabą odporność, przez co wiele kosmetyków dla dorosłych może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie, a nawet powodować uczulenia i ostre reakcje alergiczne. Dlatego też nie powinno się pielęgnować maleństwa kosmetykami dla dorosłych. Zadbać więc o zestaw przeznaczony specjalnie dla niego: mydełko, szampon, oliwka, preparat do czyszczenia uszu, nożyczki do obcinania paznokci oraz wiele innych rzeczy.

Nie zapomnij również o komforcie noworodka. Musisz wybrać odpowiednie łóżeczko bądź kojec dla dziecka, w którym będzie spędzało bardzo dużo czasu. Z tego względu warto wydać na to akcesorium więcej pieniędzy, podobnie jak na wózek, nosidełko i fotelik samochody, by mieć pewność, że pociesze będzie nie tylko wygodnie, ale również będzie bezpieczne. Kupowanie tanich łóżeczek i wózków może okazać się niebezpieczne dla zdrowa maleństwa, a kiepska jakość sprawi również, że akcesoria szybko się zużyją i w rezultacie trzeba będzie płacić podwójnie. Dlatego też pamiętaj, by nie oszczędzać na najważniejszych przedmiotach, zdrowie i bezpieczeństwo malucha są najważniejsze!

Previous Zaginiony Patryk Wiśniewski
Next Odpady niewiadomego pochodzenia w Sosnowcu

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Fakty dotyczące niszczarek oraz niszczarki dla różnych typów firm

Bez względu na to, czy jesteś pełnoetatowym rodzicem, kierowcą autobusu na pół etatu, czy emerytowanym nauczycielem w szkole, jest szansa, że masz mnóstwo papieru, który musisz wyrzucić. Jeśli potrzebujesz nowej

Life&Style 0 Comments

Najdroższe kamienie szlachetne w pierścionkach

Chociaż rzadkie nie muszą być tak samo drogie w świecie kamieni szlachetnych, te dziesięć rzadkich kamieni szlachetnych ma wysokie ceny. Wszystkie te kamienie są wizualnie spektakularne, idealne do pierścionków zaręczynowych.

Life&Style 0 Comments

Poznaj zalety witaminy C w płynie

Witamina C znana też jako kwas askorbinowy jest jednym z tych związków, których właściwości są wykorzystywane z powodzeniem nie tylko w medycynie. Możemy odnaleźć ją także w kolejnych kosmetykach, cieszy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź