Jakiego rodzaju sprzętu używa mechanik samochodowy?

Jakiego rodzaju sprzętu używa mechanik samochodowy?

Praca mechanika samochodowego staje się coraz bardziej wyspecjalizowana w XXI wieku. Aż do lat 60-tych wystarczyły dobre klucze, mocna para szczypiec i kilka rozmiarów śrubokrętów i można było naprawić większość samochodów. Nowoczesne samochody są znacznie bardziej rozwinięte, z setkami chipów komputerowych i półprzewodnikowych części elektronicznych. Wymaga to specjalistycznego sprzętu do diagnozowania problemów z tymi skomplikowanymi urządzeniami elektronicznymi, a dzisiejsi mechanicy samochodowi muszą nauczyć się korzystać z nowoczesnego elektronicznego sprzętu diagnostycznego, jak również ze wszystkich tradycyjnych narzędzi tej branży.

Narzędzia ręczne

Narzędzia ręczne są nadal istotną częścią zestawu narzędzi mechanika samochodowego. Wszystkie garaże komercyjne posiadają klucze pneumatyczne, aby ułatwić życie, ale klucze ręczne lub szczypce nadal muszą być używane w ciasnych miejscach. Zestaw wkrętaków, w tym płaskie i krzyżakowe główki, jest również niezbędny dla mechaników samochodowych. Mechanicy samochodowi regularnie używają także szlifierek, tokarek i narzędzi pomiarowych, takich jak mikrometry i manometry.

Specjalistyczne narzędzia do obróbki części automatycznych

Mikrometry mechaniczne i cyfrowe są powszechnie stosowane w inżynierii mechanicznej, opracowano również specjalistyczny cyfrowy mikrometr hamowania dla samochodów. Inne specjalistyczne narzędzia do części samochodowych używane przez mechaników to manometry do opon, klucze do filtrów olejowych i narzędzia tnące, narzędzia do płytek sterujących, narzędzia do osiowania sprzęgieł, sprężarki sprężyn rozporowych i gniazda do świec zapłonowych oraz narzędzia do manometrów.

Sprzęt spawalniczy

Spawanie jest wymagane w wielu rodzajach napraw samochodowych, a cięcie palnikiem służy również do usuwania i naprawy układów wydechowych. Większość procesów spawania samochodowego wymaga spawania łukiem krytym MIG lub łukiem rdzeniowym, lub spawania punktowego lub kołkowego, w którym śruba lub nakrętka spawalnicza jest przyspawana do innej metalowej części. Czasami mechanicy samochodowi muszą używać wycinaka do spawania punktowego, aby usunąć stare spoiny punktowe.

Windy i podnośniki

Mechanicy samochodowi używają również różnych podnośników i wciągników, aby zapewnić im dostęp do obszaru pojazdu, który wymaga naprawy. Większość dużych warsztatów posiada podnośniki pneumatyczne, które podnoszą samochody do odpowiedniego poziomu. Prywatni mechanicy mogą używać podnośników lub podnośników, a nawet po prostu wózka samochodowego, aby przetoczyć się pod podwoziem.

Elektroniczny sprzęt diagnostyczny

Współcześni mechanicy samochodowi używają różnych elektronicznych urządzeń diagnostycznych, aby pomóc im w określeniu dokładnej przyczyny problemu. Większość z tych urządzeń diagnostycznych to urządzenia ręczne lub przenośne na kółkach. Mechanicy porównują dane wytwarzane przez urządzenia diagnostyczne do standardów dostarczanych przez producenta. Pozwala to mechanikom na dokładne zdiagnozowanie problemu na podstawie najnowszych informacji pobranych z baz danych producentów.

http://wyposaz-warsztat.pl/

Previous Naturalne lejki do twarzy i włosów
Next Jak leczy się narkomanię?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Rośnie udział samochodów sprzedawanych w internecie

Wykorzystanie potencjału, jaki daje internet, to jedno z największych wyzwań stojących przed branżą motoryzacyjną. Chodzi przede wszystkim o odpowiednią komunikację z klientem, także poprzez urządzenia mobilne, oraz tworzenie zindywidualizowanej oferty produktowej. Eksperci wskazują, że

Motoryzacja 0 Comments

Wiele wypadków w Polsce spowodowanych jest złym stanem technicznym aut

Według danych policji w 2014 roku jedynie kilkadziesiąt wypadków z ponad 34 tysięcy spowodowanych było niesprawnością techniczną samochodów. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że polskie statystyki zaniżają rzeczywistą liczbę wypadków, do których doszło

Motoryzacja 0 Comments

Jak dbać o lakier samochodowy?

Gdy zastanawiamy się nad tym, dlaczego samochód powinien wyglądać jak najlepiej, próżność wcale nie jawi się nam jako jedyne uzasadnienie tego rodzaju starań. Zdecydowanie ważniejsze wydaje się to, że troska

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź