Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro: Data wydania, pogłoski, funkcje i specyfikacje

Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro: Data wydania, pogłoski, funkcje i specyfikacje

(Pocket-lint) – Huawei zazwyczaj ogłasza dwie flagowe serie smartfonów rocznie: serię P i serię Mate. Seria P pojawia się zazwyczaj w pierwszej połowie roku, natomiast seria Mate jest zarezerwowana na drugą połowę roku.

Wraz z ogłoszeniem modeli Huawei P40 i P40 Pro w marcu, wszystkie oczy zwrócone są na nadchodzące Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro. Oto wszystko, co do tej pory usłyszeliśmy.

Data wydania i cena

  • październik 2020 r.

Huawei Mate 10 pojawił się w listopadzie 2017, Mate 20 w październiku 2018, a seria Mate 30 we wrześniu 2019. To może prowadzić do założenia, że seria Mate 40 może rozpocząć się w październiku, jak wskazują pogłoski.

Chociaż nie ogłoszono żadnego wydarzenia, Huawei wziął na Twittera, aby zapewnić nas, że nowa seria Mate będzie z nami wkrótce.

Projekt

Zgodnie z pogłoskami, Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro będą miały bardzo wydatne tylne obudowy kamer – nawet bardziej niż seria Mate 30. Renderzy sugerują, że obie będą okrągłe – Mate 40 będzie miał potrójną kamerę, a Mate 40 Pro poczwórną.

Chiny opublikowały zdjęcia rzekomych przypadków Mate 40 Pro.

Ujawniają one okrągłą obudowę kamery Huawei, z prostokątnym otworem na peryskop/teleobiektyw u góry, boczną lampą błyskową LED w kształcie pigułki oraz trzema różnymi otworami w łuku dla kamer tylnych. Jest to z pewnością wyjątkowy projekt, prawda?

Wygląda na to, że Mate 40 może mieć zakrzywioną krawędź wyświetlacza z podwójną kamerą z dziurkaczem w lewym górnym rogu – podobnie jak Galaxy S10+. Tymczasem Mate 40 Pro może mieć wyświetlacz wodospadowy, jak Mate 30 Pro z podwójnymi kamerami dziurkującymi zamiast wycięcia, które widzieliśmy na urządzeniu 2019.

Jeśli chodzi o ratingi IP – Mate 30 Pro ma wyższy rating IP niż Mate 30, więc nie byłoby zbytnim zaskoczeniem widzieć to samo dla serii Mate 40. Oczekuje się, że oba urządzenia będą miały aluminiowe ramy z przeszklonymi tyłami.

Wyświetlacz

  • Mate 40: 6,4 cala, OLED, zakrzywiony, 90Hz
  • Mate 40 Pro: 6,7 cala, OLED, wodospad

Według pogłosek, Huawei Mate 40 będzie miał 6,4-calowy wyświetlacz, który jest nieco mniejszy niż Mate 30. Mówi się jednak również o 6,67-calowym wyświetlaczu, który podobno ma być zakrzywiony z częstotliwością odświeżania 90Hz. Rezolucje nie zostały wspomniane, ale Mate 30 ma rozdzielczość Full HD+ z obsługą HDR10, więc spodziewalibyśmy się co najmniej tego dla Mate 40.

Mówi się, że Mate 40 Pro ma 6,7-calowy wyświetlacz, który jest nieco większy niż Mate 30 Pro. W Mate 40 Pro, podobnie jak w Mate 30 Pro, oczekuje się co najmniej rozdzielczości Full HD+. Mówi się, że Mate 40 Pro będzie miał wyświetlacz wodospadowy, a także będzie oferował częstotliwość odświeżania 90Hz.

Kamery

  • Mate 40: Potrójna kamera tylna
  • Mate 40 Pro: Czterokrotna kamera tylna

Prawdopodobnie to właśnie aparaty z serii Mate 40 będą stanowiły główny przedmiot zainteresowania, szczególnie w przypadku modelu Pro. Twierdzi się, że Huawei Mate 40 może mieć obiektyw o swobodnej ogniskowej – o czym można przeczytać więcej tutaj – ale podejrzewamy, że jeśli się pojawi, to będzie on zarezerwowany dla Mate 40 Pro lub Mate 40 Pro+, jeśli taki będzie.

Według doniesień, Mate 40 będzie miał potrójną tylną kamerę składającą się z 50-megapikselowego czujnika, 20-megapikselowego czujnika ultraszerokopasmowego, 8-megapikselowego czujnika telefoto i laserowego autofocusa. W międzyczasie Mate 40 Pro będzie posiadał 50-megapikselowy sensor szerokokątny z technologią płynnych obiektywów, 80-megapikselowy sensor Cine, a także peryskop i sensor czasu lotu. Żadna z tych specyfikacji nie została jednak jeszcze potwierdzona.

Spodziewalibyśmy się, że optyka Leica ponownie będzie bardzo dobra, bez względu na to, jaki będzie jej skład, biorąc pod uwagę ostatnie osiągnięcia Huawei w tej dziedzinie.

Sprzęt i dane techniczne

  • Mate 40: Kirin 9000, 6/8GB RAM?
  • Mate 40 Pro: Kirin 9000, 8/12GB RAM?

Twierdzi się, że Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro będą ostatnimi urządzeniami, które używają domowych chipsetów Huawei Kirin. Wraz z wprowadzeniem zakazu handlu w USA, własne chipy Kirin Huawei, które stanowią podstawę jego najlepszych smartfonów, nie będą mogły być produkowane po 15 września 2020 roku. Mate 40 i Mate 40 Pro będą używać już zgromadzonych chipsetów, jednak według danych firmy

Mówi się, że te nowe urządzenia mają być wyposażone w chip 5nm. Tego chipa nie ogłoszono, ale oczekuje się, że będzie to Kirin 9000. Szacuje się, że Huawei ma około 8 milionów dostępnych chipów.

Mate 30 miał 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej, natomiast Mate 30 Pro ma 8 GB pamięci RAM i 128 GB lub 256 GB pamięci masowej. Spodziewalibyśmy się, że Mate 40 zaoferuje co najmniej 8 GB pamięci RAM, a Mate 40 Pro – tyle samo, a może jeszcze jedną wyższą opcję – może 12 GB.

Jeśli chodzi o baterie, spodziewamy się zobaczyć 4000mAh plus na Mate 40 i Mate 40 Pro. Przy odrobinie szczęścia, Mate 40 Pro będzie siedział bliżej znaku 5000mAh, jak Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Plotki sugerują pojemność baterii 4300mAh, 4600mAh i 5000mAh.

Oprogramowanie

  • Brak aplikacji i usług Google
  • Huawei będzie miał swój własny AppGallery App Store

Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro prawdopodobnie nie będą oferować aplikacji i usług Google, tak jak nie oferują ich Mate 30, Mate 30 Pro, P40, P40 Pro i P40 Pro+. Wynika to z wyżej wspomnianego zakazu handlu w USA.

Zamiast Google Play do pobierania aplikacji jest Huawei’s App Gallery. Jest mało prawdopodobne, że usługi Google zostaną przywrócone na urządzeniach i trudno będzie korzystać z aplikacji, takich jak WhatsApp lub aplikacji bankowych, na przykład, bez przejścia przez różne skomplikowane obejścia.

http://chinskismartfon.pl/

Previous Jak leczy się narkomanię?
Next Meble dla dzieci

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Moja córka dostaje prezenty i na mikołajki i w Wigilię Bożego Narodzenia

Modelka chętnie kupuje swojej córce zabawki o charakterze edukacyjnym. Świątecznym prezentem dla małej Antoniny będzie minihulajnoga, która rozwija funkcje motoryczne dziecka. Dziewczynka otrzyma także inne podarki i to dwukrotnie: 6 i 24 grudnia. Paulina

Life&Style 0 Comments

Alergie coraz większym problemem w Europie. W diagnostyce pomocny może się okazać polski wynalazek

W całej Europie na różne postaci alergii cierpi ok. 150 mln ludzi, natomiast w Polsce objawy tej choroby wykazuje 40 proc. społeczeństwa. Szacunki pokazują, że w ciągu najbliższej dekady ponad połowa Europejczyków

Life&Style 0 Comments

Fakty dotyczące niszczarek oraz niszczarki dla różnych typów firm

Bez względu na to, czy jesteś pełnoetatowym rodzicem, kierowcą autobusu na pół etatu, czy emerytowanym nauczycielem w szkole, jest szansa, że masz mnóstwo papieru, który musisz wyrzucić. Jeśli potrzebujesz nowej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź