„Dawcy Uśmiechu” ponownie w Sosnowcu

„Dawcy Uśmiechu” ponownie w Sosnowcu

Sosnowieccy policjanci, wraz ze stowarzyszeniem motocyklistów „Dawcy uśmiechu” i przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, ponownie współorganizowali uroczyste otwarcie sezonu motocyklowego. W uroczystej paradzie, pokazach i konkursach wzięło udział kilkuset kierowców jednośladów i setki zwiedzających. Nie zabrakło również najmłodszych.

Cyklicznie już odbywająca się impreza rozpoczęła się uroczystą paradą motocykli, która wyruszyła spod katowickiego Spodka. Na tegoroczne otwarcie sosnowieccy policjanci, wspólnie z organizatorami ze stowarzyszenia „Dawcy Uśmiechu”, przygotowali dla odwiedzających szereg atrakcji. Były pokazy driftu, utrzymania równowagi i jazdy na jednym kole, a dla posiadających te umiejętności zorganizowano konkursy. Współorganizatorzy zaaranżowali stanowiska, gdzie można było nauczyć się, jak centrować i wyważać koło w swoim motocyklu, czy sprawdzić ustawienie świateł jednośladu. Dla najmłodszych, wspólnie z Młodzieżową Służbą Ruchu Drogowego, przygotowano szereg konkursów i atrakcji. Można było spróbować swoich sił w miasteczku ruchu drogowego, oraz skorzystać z innych atrakcji, jakie oferował policyjny pojazd profilaktyczny. Sporych wrażeń zwiedzającym dostarczył symulator jazdy samochodem. W zaaranżowanym miejscu wypadku drogowego można było natomiast dowiedzieć się, jak się zachować, będąc jego uczestnikiem lub świadkiem. Ratownicy WOPR-u zapoznawali zwiedzających z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz opowiadali najmłodszym, jak zachować bezpieczeństwo podczas podróży. Jednym z ciekawszych pokazów było pokazanie, jak prawidłowo stworzyć korytarz bezpieczeństwa dla przejeżdżającego pojazdu uprzywilejowanego. Policjanci rozdali także uczestnikom imprezy elementy odblaskowe i naklejki na samochody, przypominające o powrocie na drogi motocyklistów, dla których sezon już się rozpoczął.

Previous Seryjni włamywacze zatrzymani, a wśród nich amator pralinek
Next Bezpieczni w sieci

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali seryjnych włamywaczy

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu zakończyli sprawę dotyczącą szeregu kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w dzielnicy Pogoń w Sosnowcu. Jak się okazało, sprawcami tych przestępstw było

Wiadomości 0 Comments

Sutenerzy chcieli odzyskać dług – trafili już do aresztu

Sosnowieccy policjanci, przy wsparciu śląskich antyterrorystów, zatrzymali czterech sprawców wymuszenia rozbójniczego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Pod tym prawnym określeniem kryje się zastraszanie nożem i bronią palną 23-letniej mieszkanki Sosnowca po

Wiadomości 0 Comments

Nieletni złodzieje infrastruktury

Dwaj mieszkańcy Sosnowca w wieku 16 i 17 lat zostali ujęci przez policjantów zwalczających przestępczość nieletnich. Młodzi mężczyźni na przestrzeni dwóch lat dopuścili się łącznie 47 kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź