AKCJA ZNICZ 2017

AKCJA ZNICZ 2017

Policyjna akcja ZNICZ rozpocznie się w tym roku już w piątek 27.10.2017r. 1 listopada natomiast należy się spodziewać zmian w organizacji ruchu pojazdów w Sosnowcu z uwagi na dzień Wszystkich Świętych. Jak w poprzednich latach część ulic będzie wyłączona z ruchu, a dla odwiedzających groby zorganizowano dodatkowe parkingi.

Policyjna akcja ZNICZ rozpocznie się w tym roku już w piątek 27.10.2017 od godz 6.00 i potrwa do 2.11.2017 do godz 22.00. W tym czasie policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe, zwracając w szczególności uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców i na to, czy najmłodsi podróżują w wymaganych przepisami fotelikach. 1 Listopada należy się spodziewać ograniczeń w ruchu, które wzorem lat ubiegłych będą dotyczyły wyłącznie cmentarza w dzielnicy Pogoń przy ul. Smutnej- z ruchu od godz 6.00 dnia 1.11.2015 zostanie wyłączona całkowicie właśnie ul. Smutna. Jako dodatkowe dostępne będą parkingi :

przy ul. Gen. Zaruskiego ( na terenie firmy Plastic Components)

przy ul. Będzińskiej parking na terenie ENION SA ul. Małobądzka w Będzinie

przy Al. Mireckiego parking na terenie stadionu MOSiR im. Jana Ciszewskiego

przy ul. Baczyńskiego 25a parking wewnątrz na terenie posesji należącej do POLSKAPRESSE

przy ul. Będzińskiej parking wewnątrz przy Energetycznym Centrum Kultury

Tradycyjnie w rejonach nekropolii drogi zostaną oznakowane w celu uporządkowania sposobu i miejsca parkowania. W tych właśnie rejonach należy się spodziewać utrudnień związanych ze wzmożonym ruchem pieszych i pojazdów. Policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole, a podczas akcji szczególną uwagę będą zwracać również na zachowanie pieszych i przestrzeganie przez nich przepisów kodeksu ruchu drogowego- w szczególności obowiązku posiadania przez pieszych poruszających się po zmroku, poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych na odzieży.

Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Zadbajmy o to, aby był to bezpieczny czas. W ramach policyjnej akcji „ZNICZ 2017” policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, ruch będzie bardzo duży. Pamiętajmy o podstawowych zasadach; po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej.

Apelujemy też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. W ubiegły weekend przesunęliśmy wskazówki zegarów, w związku czym zmierzch zapada o godzinę wcześniej. Przypomnijmy, że będąc pieszym mamy obowiązek używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. My zachęcamy do używania takich elementów zawsze. Pieszy w ciemnym ubraniu, po zmroku jest zauważany przez kierowcę z odległości około 30 metrów. To tyle ile przejeżdża jadący z prawidłową prędkością samochód przez niewiele ponad sekundę. Jeśli natomiast pieszy ma na swojej odzieży elementy odblaskowe, kierowca może dostrzec go już ze 150 metrów. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo – bądźmy widoczni na drodze.

Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży. Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej zadbajmy również o nasze mieszkania – czujne oko sąsiada jest najlepszym sposobem na odstraszenie złodzieja!

Policyjna akcja ZNICZ 2017 będzie trwać od dnia 27.10.2016 godz 6.00 do dnia 02.11.2016 godz 22.00

Previous WPADŁ Z NARKOTYKAMI I AMUNICJĄ PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ
Next ZAGINIONY MACIEJ KUSAK L. 16

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ” Kręci mnie bezpieczeństwo”

Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oceniali zmagania uczniów sosnowieckich szkół, którzy zmierzyli się w Międzyszkolnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 46 w Sosnowcu przy

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany przez wywiadowców 32-latek miał amfetaminę i kuszę

Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji policji pełniący służbę na ulicach Sosnowca zatrzymali 32-letniego mieszkańca Pszczyny, który miał przy sobie amfetaminę, a za zagłówkiem fotela kierowcy, przechowywał kuszę. Teraz biegły określi,

Wiadomości 0 Comments

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2017 W SOSNOWCU

Dzisiaj, 20 lipca, podczas uroczystej akademii z okazji Święta Policji, 163 sosnowieckich policjantek i policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź